Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gazeta dla amerykańskich żołnierzy - Stars and Stripes - drukuje się w Bydgoszczy

Sławomir Bobbe
Sławomir Bobbe
Pismo Stars and Stripes informuje amerykańskich żołnierzy o tym, co najważniejsze w amerykańskiej polityce
Pismo Stars and Stripes informuje amerykańskich żołnierzy o tym, co najważniejsze w amerykańskiej polityce Skan S&S
Powiązane z Pentagonem pismo drukowane jest w Bydgoszczy. To, o czym piszą amerykańscy dziennikarze, śledzą pilnie żołnierze U.S. Army, a także lokalni dziennikarze i politycy.

Gazeta Stars and Stripes (dosłownie gwiazdy i paski, czyli elementy flagi USA), bo tak się nazywa pismo, ukazuje się w trzech wersjach - w tym dla Europy, Środkowego Wschodu i Azji Wschodniej. Żołnierze stacjonujący w Polsce otrzymują gazetę wydrukowaną w Bydgoszczy, w drukarni Polska Press Grupy na Osowej Górze. Co ciekawe, pismo ukazuje się siedem razy w tygodniu, także w niedzielę, ma formę tabloidową. Na ostatniej stronie żołnierze nie zobaczą jednak, jak to bywa w niektórych tabloidach, pięknych kobiet, a poczytają o sporcie, ostatnio - głównie o koszykówce, ale sporo miejsca poświęca się także tenisowi na Wimbledonie. Amerykańscy żołnierze mogli w ostatnich wydaniach śledzić wydarzenia polityczne, o których mówił cały świat - przekroczenie po raz pierwszy w historii granicy Korei Północnej przez amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa.

Polityka, sport i pogoda

W gazecie można również znaleźć stałe rubryki na opinie, komentarze i analizy. Sporo miejsca redakcja poświęca biznesowi, a także... pogodzie. Nie brakuje tego, co czytelnicy każdej z gazet bardzo lubią - krzyżówek, szarad, a także historii obrazkowych. Siedziba redakcji mieści się w Waszyngtonie, zatrudnieni są w niej także cywilni reporterzy. Choć formalnie pismo autoryzowane jest przez amerykański Kongres i Departament Obrony, to publikuje niezależne informacje i newsy nie tylko z życia armii i z zakresu polityki.

Stars and Stripes od lat

Informacje w powiązanym z Pentagonem S&S pilnie śledzą nie tylko amerykańscy żołnierze, ale również dziennikarze innych mediów, piszących o szeroko pojętej wojskowości. To na gazetę powoływała się „Rzeczpospolita”, pisząc o Forcie Trump, który miałby powstać w Polsce. To także Stars and Stripes doniosło o poważnym „zgrzycie”, gdy ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher złożyła społeczności żydowskiej życzenia z okazji Pesach, co spotkało się z komentarzami w naszym kraju.

Pismo ma ogromną historię, sięgającą czasów pierwszej wojny światowej. Jedną z najbardziej znanych okładek S&S była ta informująca o śmierci Adolfa Hitlera w 1945 roku.

FLESZ - Nowy Kodeks Drogowy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo