Gasol najlepszy w turnieju

Redakcja
4Zbiórki

W niedzielę zakończyły się rozgrywane w naszym kraju 36. Mistrzostwa Europy w koszykówce mężczyzn. Złote medale odebrali Hiszpanie, srebrne Serbowie, a brązowe Grecy.

Reprezentacja Polski zakończyła udział w Eurobaskecie na miejscach 9-10.

W finałowym spotkaniu Hiszpanie pewnie pokonali Serbów 85:63, a w spotkaniu o trzecie miejsce Grecy okazali się lepsi od Słoweńców 57:56.

Najlepszym koszykarzem finałowego meczu, jak i całego turnieju został wybrany bez najmniejszych wątpliwości Pau Gasol. W niedzielnym finale hiszpański środkowy zdobył 18 punktów i miał 11 zbiórek.

- Ostatnie pięć meczów zagraliśmy świetnie. Mimo, że przegraliśmy dwa razy w tym turnieju, to osiągnęliśmy zakładany wynik. Dla mnie i dla mojego kraju ten sukces znaczy bardzo wiele - powiedział po finałowym spotkaniu Pau Gasol.

Do najlepszej piątki turnieju oprócz Gasola wybrano jego kolegę z reprezentacji - Rudy’ego Fernandeza, Milosa Teodosicia z Serbii, Erazema Lorbeka ze Słowenii i Vasileiosa Spanoulisa z Grecji.

<!** reklama>Oto końcowa klasyfikacja turnieju w Polsce: 1. Hiszpania; 2. Serbia; 3. Grecja; 4. Słowenia; 5. Francja; 6. Chorwacja; 7. Rosja; 8. Turcja; 9-10. Polska, Macedonia; 11-12. Litwa, Niemcy; 13-16. Bułgaria, Izrael, Łotwa, Wielka Brytania.

Sześć najlepszych ekip zapewniło sobie awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Turcji.