Fogo Unia Leszno - For Nature Solutions Apator Toruń. Zapis relacji na żywo

Daniel Ludwiński
Trwa spotkanie 6. kolejki PGE Ekstraligi, w którym miejscowa Fogo Unia podejmuje For Nature Solutions Apatora Toruń. Zapraszamy do wspólnego kibicowania i śledzenia naszej relacji na żywo.

For Nature Solutions Apator:
1. Paweł Przedpełski 7 (0,2,3,1,0,1), 2. Jack Holder 12+1 (3,2*,2,2,2,1), 3. Patryk Dudek 9+2 (3,2*,1*,3,w,0), 4. zastępstwo zawodnika, 5. Robert Lambert 13 (1,3,2,3,1,3), 6. Krzysztof Lewandowski 2 (2,0,0), 7. Denis Zieliński 0 (0,0,0), 8. Zach Cook NS

Fogo Unia Leszno:
9. Jason Doyle 3+2 (1*,1,d,1*), 10. Janusz Kołodziej 14 (3,3,3,3,2), 11. Dawid Bellego 7+1 (2,1,1*,3,0), 12. Jaimon Lidsey 8+1 (2,0,2,2,2*), 13. Piotr Pawlicki 9+1 (0,1,3,2*,3), 14. Hubert Jabłoński 4 (3,0,1), 15. Damian Ratajczak 2 (1,1,0), 16. Keynan Rew NS

Fogo Unia Leszno - For Nature Solutions Apator Toruń

6. kolejka PGE Ekstraligi
18:1222.05.2022

Wyścig 15.

Lambert, Kołodziej, Holder, Bellego 2:4 (47:43)

Robert Lambert pozbawił Janusza Kołodzieja kompletu, jednak nie ma to już znaczenia dla losów meczu. Spotkanie wygrywa Fogo Unia.

18:0722.05.2022

Wyścig 14.

Pawlicki, Lidsey, Przedpełski, Dudek 5:1 (45:39)

Piotr Pawlicki prowadził niemal od startu, a na dystansie torunian wyprzedził Jaimon Lidsey. Drugie z rzędu podwójne zwycięstwo Fogo Unii zapewnia leszczynianom zwycięstwo meczowe.

17:5622.05.2022

Wyścig 13. - powtórka

Kołodziej, Pawlicki, Lambert, Dudek (w) 5:1 (40:38)

Po wykluczeniu Patryka Dudka osamotniony Robert Lambert nie sprostał leszczynianom. Fogo Unia po raz pierwszy od dawna obejmuje prowadzenie.

17:4722.05.2022

Wyścig 13. - przerwany

Piotr Pawlicki ostro zaatakował Patryka Dudka. Torunianin znalazł się tuż pod bandą i z trudem utrzymał się na motocyklu. Upadku nie było, ale sędzia i tak przerwał wyścig. Po kilku minutach wykluczony został... Dudek.

17:4422.05.2022

Wyścig 12.

Bellego, Holder, Jabłoński, Zieliński 4:2 (35:37)

Przewaga Apatora maleje. Jack Holder na moment stracił nawet drugie miejsce na rzecz młodziutkiego Huberta Jabłońskiego, ale szybko odbił tę pozycję.

17:4022.05.2022

Wyścig 11.

Dudek, Lidsey, Doyle, Przedpełski 3:3 (31:35)

Paweł Przedpełski do końca próbował gonić Jasona Doyle'a. Z przodu wygrywa jednak Patryk Dudek i torunianie wciąż prowadzą.

17:2922.05.2022

Wyścig 10.

Lambert, Lidsey, Bellego, Lewandowski 3:3 (28:32)

Gospodarze wygrali start, ale już na wyjściu z 1. wirażu prowadził Robert Lambert. Brytyjczyk nie dał rywalom szans. Przerwa na równanie toru.

17:2622.05.2022

Wyścig 9.

Kołodziej, Holder, Przedpełski, Doyle (d4) 3:3 (25:29)

Dobry start torunian, ale Janusz Kołodziej jest dziś niesamowity - lider Fogo Unii błyskawicznie wyszedł na prowadzenie.

17:2022.05.2022

Wyścig 8.

Pawlicki, Holder, Dudek, Ratajczak 3:3 (22:26)

Znów ciekawie w Lesznie. Torunianie prowadzili, ale tym razem przebudził się Piotr Pawlicki, który na dystansie przedarł się na pierwsze miejsce.

17:0622.05.2022

Wyścig 7.

Kołodziej, Lambert, Doyle, Zieliński 4:2 (19:23)

Znów sporo wyprzedzania w Lesznie - Jason Doyle uporał się z Denisem Zielińskim, ale po chwili sam został wyprzedzony przez Roberta Lamberta. Równanie toru.

17:0222.05.2022

Wyścig 6.

Przedpełski, Holder, Pawlicki, Jabłoński 1:5 (15:21)

Torunianie idą za ciosem - wprawdzie po starcie prowadził Piotr Pawlicki, ale jeszcze na 1. okrążeniu leszczynianina wyprzedzili obaj zawodnicy naszej drużyny. Przewaga Apatora rośnie!

16:5722.05.2022

Wyścig 5.

Lambert, Dudek, Bellego, Lidsey 1:5 (14:16)

Pierwsze w tym meczu podwójne zwycięstwo torunian. Żużlowcy Apatora musieli się mocno namęczyć, by pokonać walczącego z nimi Davida Bellego, ale dowieźli do mety 5 punktów.

16:4622.05.2022

Wyścig 4.

Kołodziej, Przedpełski, Ratajczak, Lewandowski 4:2 (13:11)

Paweł Przedpełski prowadził przez ponad 3 okrążenia, ale wciąż atakował go Janusz Kołodziej. Krajowy lider Fogo Unii w końcu dopiął swego. Przerwa na równanie toru.

16:4122.05.2022

Wyścig 3.

Holder, Lidsey, Lambert, Pawlicki 2:4 (9:9)

Dużo emocji dostarczyli żużlowcy - po starcie podwójnie prowadzili gospodarze, ale obaj torunianie szybko wyprzedzili Piotra Pawlickiego i ruszyli w pościg za Jaimonem Lidseyem. Australijczyka wyprzedził Jack Holder. W meczu mamy więc remis.

16:3822.05.2022

Wyścig 2.

Jabłoński, Lewandowski, Ratajczak, Zieliński 4:2 (7:5)

Krzysztof Lewandowski prowadził od startu, ale na początku czwartego okrążenia wyprzedził go jadący szeroko Hubert Jabłoński. Fogo Unia obejmuje prowadzenie.

16:3322.05.2022

Wyścig 1.

Dudek, Bellego, Doyle, Przedpełski 3:3

Zdecydowane zwycięstwo Dudka, który objął prowadzenie już na 1. łuku. Torunianie prowadzili 4:2, ale Paweł Przedpełski nie zdołał utrzymać się przed Jasonem Doyle'm.

16:2922.05.2022

Zawodnicy wyjeżdżają już na tor! Mecz odbędzie się z 2. zestawu startowego.

16:2022.05.2022

Powrót Lewandowskiego

Toruńscy kibice liczą na niezłą jazdę Krzysztofa Lewandowskiego. Młodzieżowiec ostatnio pauzował z powodu urazu, ale po przerwie znów znalazł się w składzie.

16:1322.05.2022

• Mecz w Grudziądzu dał nam trochę spokoju przez ostatnie 2 tygodnie. Mam nadzieję, że spotkanie w Lesznie będzie dowodem, że jesteśmy na dobrej drodze. Szczerze liczę, że nawiążemy równorzędną walkę z Unią - powiedział w telewizyjnym wywiadzie Robert Sawina, trener torunian.
16:1022.05.2022

Do rozpoczęcia meczu pozostało 20 minut. - Jak się od początku dobrze trafi z przełożeniem, to każdy mecz jest dobry. Jak mi się jeździ w Lesznie? Powiem po zawodach. Ostatnio było dobrze, a nic tak nie mobilizuje, jak zwycięstwa. Każdy chce wygrać i dziś nastawienie jest podobne  - powiedział Paweł Przedpełski na antenie Canal+Sport 5.

Gospodarze rozpoczęli sezon znacznie lepiej od torunian - wprawdzie przed startem ligi nie brakowało opinii, że nie będą już tak mocni, jak byli w poprzednich latach, ale na torze jak na razie ponieśli tylko jedną porażkę i zajmują drugie miejsce w tabeli. Kolejną sportową młodość przeżywa Janusz Kołodziej, nieźle spisuje się druga linia, a do tego - mimo braku doświadczenia - nieraz pozytywnie zaskakuje młodzież.

Torunianie ostatnio pokazali jednak, że choć dla nich otwarcie rozgrywek było gorsze, na wyjazdach także potrafią pokusić się o zwycięstwo - w Grudziądzu sięgnęli po komplet punktów. W Lesznie o sukces będzie jednak trudniej...