https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Firmy w bydgoskim parku przemysłowym potrzebują nowych pracowników

Maciej Czerniak
W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym będą nowe inwestycje
W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym będą nowe inwestycje www.bppt.pl
Obecnie przedsiębiorcy, którzy działają w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym szukają około 100 nowych pracowników. Poszukiwani są robotnicy, ale i wysoko wykwalifikowani specjaliści.

- W ubiegłym roku bezrobocie w Bydgoszczy wynosiło 2,2 procent, trend spadku braku zatrudnienia chwilowo w pandemii był zachwiany, ale teraz już sytuacja wróciła na dobre tory - mówi Michał Sztybel zastępca prezydenta Bydgoszczy.

- W kraju stopa bezrobocia wynosi 5,2 proc. W Kujawsko-Pomorskiem powiat bydgoski jest na drugim miejscu, dane wskazują, że bez zatrudnienia pozostaje tu 3,4 proc.

Zobacz wideo: Bydgoszcz chce odzyskać 10 mln zł od projektantów Mostu Uniwersyteckiego

od 16 lat

Z danych dotyczących bezrobocia wynika, że do Bydgoszczy codziennie do pracy przyjeżdża z każdej gminy co najmniej jedna osoba. Dla porównania, w powiecie toruńskim bezrobocie wynosi 9,2 proc., a najwyższe jest w Radziejowie, bo sięgające 17,3 proc.

Na konferencji prasowej w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, oprócz przedstawiciela ratusza, obecni byli również Katarzyna Delbowska, prezes BPPT i przedsiębiorcy, którzy związali swoje interesy właśnie z tym miejscem.

To Cię może też zainteresować

- Na portalu pracuj.pl w Bydgoszczy jest około 1000 miejsc pracy - zaznacza Delbowska. - Te tendencje są cały czas wzrostowe. Na terenie BPPT przedsiębiorcy sobie dobrze radzą. To takie przemysłowe serce Bydgoszczy. Panuje tu, jak często podkreślam, biznesowe podejście do przyszłościowych usług.

W BPPT w 2023 roku do 30 nowych firm

Prezes BPPT przeszła do liczb, wspomniawszy m.in. o tym, że powierzchnie zadaszone w parku przemysłowym zajmują obecnie 400 tys. m kwadratowych, przy czym w 2012 roku to było 51 tys. metrów. - Park się szybko rozwija, to widać. Wartość nakładów inwestycyjnych to obecnie około 2 mld zł, ale to tylko dane z deklaracji firm. Pewne ta liczba jest wyższa.

Swoje miejsce w bydgoskim parku przemysłowym znalazło do tej pory ponad 180 firm. W tym roku - jak spodziewa się prezes BPPT przybędzie ich od 20 do 30. - Niedługo będziemy otwierać nową przestrzeń "startupową". To będą nowoczesne powierzchnie biurowe, ergonomiczne, przygotowane tak, aby klient mógł przyjść i już następnego dnia podjąć pracę. trwa jeszcze aranżacja pomieszczeń.

Głos zabrali przedsiębiorcy, którzy w BPPT znaleźli miejsce dla rozwoju swoich biznesów. - Jesteśmy firmą handlową, sprzedajemy między innymi urządzenia do domu - mówi Paweł Janiszewski, wspólnik z firmy Domitech. - Działamy we wszystkich kanałach sprzedaży. Pandemia, która wydawała się zagrożeniem, dla nas okazała się szansą. Szukaliśmy stabilnego partnera i znaleźliśmy go w zarządzie BPPT. Ważna jest dla nas też elastyczność. W ciągu dwóch lat potroiliśmy powierzchnię naszej firmy i zwiększyliśmy zatrudnienie.

Chcą zatrudniać więcej osób

Piotr Mieczkowski z kolei, prezes firmy Serwis Pojazdów Szynowych ASO zaznacza, że dla jego przedsiębiorstwa kluczowa jest infrastruktura, jaką dysponuje BPPT: - Dla nas ważne są tory, których jest tu na miejscu jeszcze 30 km. Zajmujemy się naprawami pojazdów szynowych. Wymieniamy koła monoblokowe, nadwozia. Naszymi klientami są spółki samorządowe, Przewozy Regionalne i kilka zagranicznych firm. Obsługujemy Nitrohem, Brenntag.

Prezes SPZ przyznaje, że niskie bezrobocie w Bydgoszczy nie ułatwia poszukiwań nowych pracowników. - Potrzebujemy około 70 ludzi ludzi - dodał, że firma poszukuje specjalistów, biegłych w IT, ponieważ obecnie pojazdy szynowe są wyposażone w skomplikowane technologicznie urządzenia.

Jarosław Laskowski wspólnik w firmie Perfect PL mówi: - Ważne, że pracownicy mogą dojechać do naszej firmy autobusami miejskimi.

Perfect PL specjalizuje się w lakiernictwie samochodów osobowych i ciężarowych. - Mamy wieloletnie doświadczenie - mówi Adam Powała, współwłaściciel przedsiębiorstwa. - Naszą drugą branżą są usługi dla przemysłu. To nakładanie powłok antykorozyjnych, ale przy zachowaniu odpowiedniej estetyki. Mamy pomysł na dalszy rozwój, dokupiliśmy kolejną działkę, myślimy o stworzeniu większego zakładu. Zaczynaliśmy zatrudniając 4 osoby, teraz mamy 16 pracowników i chcemy zatrudnić więcej.

Wideo

Komentarze 4

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

O
Olek Tobicki
Park przemysłowy to kolejna kpina absurdów tego miasta. A czym niby tam dojechać??? Chyba nie macie na myśli tej pseudo mzk tego idioty Bruskiego? Tam niech sobie jeżdżą bogaci panicze samochodami i obyście nue mieli chętnych i oby ludzi nie było stać na samochody to może się obudzą, bo teraz zarabiają trochę więcej i pyszczą panicze. Zobaczymy jak was nie będzie Stać na dojazdy, albo nawet na czasz.
P
Paweł
BPPT haha wizytówka miasta??? Przy takich drogach dojazdowych od strony miasta faktycznie wizytówka:D Przy nie odśnieżonych chodnikach i drogach rowerowych:D Słabej komunikacji miejskiej:D a o słabych oświetleniach przejść dla pieszych to już nie wspominam. Od 8 lat nic siętam nie zmieniło pomimo dużej ilości firm oraz pracujących tam ludziach.
G
Gość
pisowskie głupki!!!! nitroCHem!!!!
G
Gość
Z tak "wspaniałą" komunikacją miejską to będą jeszcze długo szukać. Tam nawet nie ma jak dojechać na rozmowę rekrutacyjną po godz.8
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski