
W ramach tegorocznych ferii zimowych, Teatr Polski w Bydgoszczy zaprosi na muzyczną opowieść o dziewczynce podróżującej przez las do swojej chorej babci, gdzie spotyka głodnego i przebiegłego wilka.
2 i 3 lutego o godz. 10, 4 lutego o godz. 16 i 5 lutego o godz. 11 na deski małej sceny TPB powróci muzyczny „Czerwony Kapturek” w reżyserii Wojciecha Farugi, do którego tekst napisała Julia Holewińska, a muzykę skomponował Radosław Duda.
W nowej odsłonie „Czerwony Kapturek” to przede wszystkim opowieść o bezinteresownej pomocy i o dobru, które ostatecznie zawsze wygra ze złem.
Tekst wzbogacony został o zabawne i zapadające w pamięć piosenki, które będą atrakcyjne (także pod kątem edukacyjnym) dla całych rodzin.
Bilety online można nabyć TUTAJ lub w kasie Teatru Polskiego.

Twórcze zimowisko w Młynach Rothera - zostały ostatnie wolne miejsca na warsztaty ornitologiczne Bydgoszcz z lotu ptaka, które odbędą się 8 lutego w godz. 10-12.
- Podczas zajęć odpowiemy na pytanie, które ptaki zimują w Bydgoszczy? Spróbujemy dowiedzieć się, co jedzą i jak je mądrze dokarmiać. Odkryjemy, jak nazywają się ich pióra, czym są lotki, a czym sterówki? Dowiemy się, co pomaga ptakom pływać i jak chronią się przed zimnem. Po krótkiej części teoretycznej przejdziemy do części twórczej. Wspólnie, przy użyciu naturalnych materiałów, dzieci zaprojektują i zmontują modele gołębi i kaczek. Możliwość wykonania takiej recyklingowej zabawki na pewno będzie źródłem ogromnej satysfakcji - czytamy w zapowiedzi.
Zapisy online TUTAJ lub bezpośrednio w punkcie informacyjnym Młynów. Bilety: 20 zł/dziecko (6-12 lat) plus opiekun.
Na zdjęciu wystawa stała „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” na której również można dowiedzieć się o skrzydlatych mieszkańców naszego miasta.

Przypominamy, że w Młynach Rothera można bezpłatnie posłuchać muzyki fal mózgowych czy zobaczyć futurystyczną wizję miasta w lustrzanej kuli!
„Oko na Wyspę, 2022” to instalacja artystyczna w formie lśniącej, lustrzanej kuli z rozmieszczonymi dookoła wizjerami. Przez każdy wizjer można zaglądać, aby odkryć tajemnicę futurystycznej wizji artystycznej naszego miasta. Natomiast „Neuromuzyka” to multimedialna instalacja dźwiękowa, która pozwala nam usłyszeć muzyczną interpretację naszych fal mózgowych. Podczas ferii zapraszamy także do odkrywania naszej pierwszej wystawy stałej „Węzły. Opowieść o mieście nad rzeką” – mówi Anna Czarnecka, kierowniczka działu komunikacji w Młynach.
Aby poznać muzykę fal mózgowych, należy się wcześniej zapisać TUTAJ.
Natomiast instalacja „Oko na Wyspę" jest w holu głównym Młynów Rothera (wejście od strony ul. Mennica). Można z niej korzystać bezpłatnie poniedziałek-czwartek 10.00-18.00, piątek-niedziela 12.00-20.00 do 31 marca br.

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy proponuje dzieciom i rodzicom Ferie z Wyczółkiem. Z cyklu warsztatów wolne miejsca zostały jeszcze tylko na te 1 lutego (środa) o godz. 10.
- Podczas naszego spotkania odwiedzimy miejsca dające natchnienie artystyczne oraz będące oazą spokoju dla mistrza Leona Wyczółkowskiego. Szczególnie upodobał on sobie temat – naturę, czyli zielone lasy, kolorowe kwiaty, spiczaste góry i wysokie drzewa. Zainspiruj się pięknem przyrody, wyobraź sobie swoje ulubione miejsce i razem z nami stwórz najpiękniejsze widoki - czytamy w zapowiedzi.
Bilet 10 zł od osoby (dzieci i dorośli). Zapisy tutaj