Krzysztof Kowalski
od 16 lat
Euro U-17. Reprezentacja Polski wywalczyła awans do półfinału turnieju! Po emocjonującym meczu podopieczni Marcina Włodarskiego wygrali z Serbami 3:2 (1:0). Decydującego gola strzelił w końcówce z rzutu wolnego Filip Rejczyk. O finał Polacy zagrają z Niemcami, którzy w rzutach karnych pokonali Szwajcarię 3:2 (w regulaminowym czasie padł wynik 1:1).

Euro U-17. Polska grała do końca. Strzeliła Serbii trzy gole i awansowała do półfinału

Pierwsza połowa zaczęła się w możliwie najlepszy sposób. Polacy objęli prowadzenie już w 4 minucie. Po dośrodkowaniu Filipa Rejczyka z rzutu wolnego Jakub Krzyżanowski najpierw uderzał głową, a za chwilę skutecznie poprawił nogą z najbliższej odległości.

Podopieczni Marcina Włodarskiego nie spoczęli na laurach. Byli częściej przy piłce, grali szybko, dość składnie i stwarzali kolejne sytuacje. Groźnie przy słupku uderzał Mateusz Skoczylas, a z dystansu mocno przymierzył Maksymilian Sznaucner. Niezłą okazję po wrzutce Krzysztofa Kolanko miał też Mike Huras. Serbowie do głosu doszli w samej końcówce. Mihajlo Cvetković przestrzelił z sześciu metrów.

Od razu po przerwie Serbowie znowu nacisnęli. Do polskiej bramki trafił Valjko Vukojević, który dobił po strzale Andreja Petrovicia z dystansu. Polacy szybko odpowiedzieli. W polu karnym faulowany był Daniel Mikołajewski, a arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnie wykorzystał strzał z jedenastu metrów.

Biało-Czerwoni prowadzili, ale to Serbowie zaczęli nadawać ton grze. Wreszcie w 70 minucie wyprowadzili atak, po którym Andrej Subotić soczyście uderzył z dystansu, a piłka po rękach Miłosza Piekutowskiego wpadła do siatki. W końcówce akcje przenosiły się z jednego pola karnego na drugie. Decydujący cios zadali jednak Polacy. Kapitalnie z rzutu wolnego ponad murem przymierzył Filip Rejczyk, a piłka wpadła do siatki.

Zwycięski gol Filipa Rejczyka:

O wielki finał Polska zagra z Niemcami we wtorek 30 maja. Dzięki awansowi do najlepszej czwórki węgierskiego Euro drużyna Marcina Włodarskiego zdobyła przepustkę na mistrzostwa świata do lat 17, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia.

Euro U-17. Ćwierćfinał: Polska - Serbia 3:2

Bramki: 4 Jakub Krzyżanowski, 63 Daniel Mikołajewski, 89 Filip Rejczyk - 51 Valjko Vukojević, 70 Andrej Subotić

Polska: Miłosz Piekutowski - Dominik Szala, Igor Orlikowski, Jakub Krzyżanowski - Krzysztof Kolanko, Maksymilian Sznaucner (77 Oskar Tomczyk), Karol Borys (71 Igor Brzyski), Filip Rejczyk, Filip Wolski (77 Michał Gurgul) - Mateusz Skoczylas, Mike Huras (54 Daniel Mikołajewski)

Żółte kartki: Vukojević, Simić.