Piotr Szymański
Euro 2020. Mecz Ukraina - Anglia 0:4
Euro 2020. Mecz Ukraina - Anglia 0:4 Valerio Pennicino - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)
Euro 2020. Anglia pokazała, że jak chce, to potrafi grać efektownie. Po nudnej pierwszej połowie, Synowie Albionu wrzucili wyższy bieg i po zmianie stron zdemolowali Ukrainę w Rzymie (4:0). Dwa gole strzelił Harry Kane, który odblokował się na dobre w fazie pucharowej, a dwie asysty zapisał Luke Shaw. W półfinale Anglia zmierzy się z Danią na Wembley.

Euro 2020. Mecz Ukraina - Anglia 0:4 (3.07.2021)

Jak padły bramki?

• 0:1 (4. minuta) - Indywidualna akcja Raheema Sterlinga, zejście do środka i prostopadła piłka w kierunku Harry'ego Kane'a. Kapitan Anglików "dziubnął" lekko futbolówkę prosto do siatki.
  • 0:2 (46. minuta) - Po faulu na Harrym Kane'ie z rzutu wolnego dorzucał lewą nogą Luke Shaw, a piłkę głową podręcznikowo uderzył Harry Maguire.
  • 0:3 (50. minuta) - Luke Shaw tym razem idealnie dośrodkował z akcji, tuż spod linii końcowej. Piłkę głową do siatki wpakował Harry Kane. To drugie trafienie snajpera Anglików w tym spotkaniu.
  • 0:4 (63. minuta) - Dośrodkowanie z rzutu rożnego na pierwszy słupek dotarło wprost do rezerwowego Jordana Hendersona, który mocną główką podwyższył jeszcze prowadzenie Anglii.