PB
Kibice bydgoskich koszykarek wspierali je dopingiem
Kibice bydgoskich koszykarek wspierali je dopingiem Tomasz Czachorowski
W 3. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz przegrały z BC Polkowice.

POLSKIE PRZETWORY BASKET 25 BYDGOSZCZ - BC POLKOWICE 62:77
Kwarty: 14:23, 21:26, 16:16, 11:12
Basket 25: Fontaine 15 (1), Alleyne 15 (3), Stankiewicz 9 (1), Michałek 9 (1), Sobiech 3 (1) oraz Houser 9 (1), Poboży 2, Zasada 0, Zmierczak 0, Krupa 0
BC: Mavunga 15, Fitzgerald 13, Spanou 11 (1), Puter 3 (1), Gajda 2, oraz Cado 10 (2), Grabska 9 (1), Telenga 8, Gertchen 4 (1), Bujniak 2, Zięborska 0,

Bydgoszczanki zagrały bez Laury Miškinienė. Litwinka w środowym meczu Euro Cup w Pireusie doznała kontuzji kolana i nie wystąpi również w dwóch kolejnych meczach - pucharowym w Rosji oraz ligowym w Gdyni z Arką. O tym, jak groźny jest uraz, dowiemy się dziś lub we wtorek.

Jak groźny jest brak liderki dla bydgoszczanek, przekonaliśmy się już w niedzielę. Zaczęły od wyniku 0:7 i nawet na moment nie wyszły na prowadzenie. Polkowiczanki pomału, ale skutecznie powiększały swoja przewagę. W połowie meczu było już 35:49. Nadzieje w serca kibiców wlał początek trzeciej kwarty (9:2), ale rywalki szybko opanowały sytuację. Skończyło się na 15-punktowej porażce miejscowych.

To pierwsza porażka bydgoszczanek w sezonie. Podopieczne Piotra Kulpekszy zajmują 4. lokatę w tabeli.