Sprawdzian przed mistrzostwami Europy z mistrzyniami Ligi Narodów
Po wielkim sukcesie jakim niewątpliwe był po pięćdziesięciu pięciu latach medal imprezy światowej, podopieczne Stefano Lavariniego rozpoczęły intensywne przygotowania do mistrzostw na Starym Kontynencie. W dopracowaniu ostatnich elementów mają pomóc mecze towarzyskie z triumfatorkami VNL jak i aktualnymi brązowymi medalistkami ME.
Dziś w krośnieńskiej hali komplet kibiców powita brązowe medalistki Ligi Narodów, które zagrają po raz pierwszy z podopiecznymi Daniele Santarellego. Będzie to pierwsze z trzech starć zaplanowanych na przestrzeni kilku dni.
Fani siatkówki nie powinni narzekać na poziom gry, bowiem obie drużyny prezentują wysoki poziom umiejętności jak i mentalności. Ostatnie spotkanie między tymi reprezentacjami zakończyło się zwycięstwem polskich siatkarek 3:0. W finałowym turnieju w Arlington los skrzyżował je z innymi drużynami.
Wielkie siatkarskie gwiazdy w Krośnie
Reprezentacja Polski niemalże w takim samym składzie jakim zdobywała brąz LN. Dodatkowym wzmocnieniem są powroty jednej z najlepszych rozgrywających świata Joanny Wołosz, czy byłej podstawowej atakującej Malwiny Smarzek. W kadrze również znalazło się miejsce dla środkowych Aleksandry Gryki i wracającej po kontuzji Kamili Witkowskiej.
Jedyną medalistką, która nie wystąpi w meczach towarzyskich jest Dominika Pierzchała, która przygotowuje się do MŚ U-21.
Trener Turczynek na trzy mecze powołał komplet triumfatorek LN. Oczywiście nie zabraknie najlepszej siatkarki Ligi Narodów Melissy Vargas .
Mistrzostwa Europy w piłce siatkowej kobiet odbędą się 15 sierpnia. W fazie grupowej Biało-Czerwone zmierza się ze Słowenkami, Węgierkami, Serbkami, Belgijkami i Ukrainkami.
Drugie i trzecie spotkanie zostanie rozegrane w Mielcu w dniach 4-5 sierpnia.
Mecz Polska - Turcja zaplanowano na godz. 17.50. Transmisja w Polsacie Sport.
