Dziewczyny (w tym nasza Iga) bez medalu, „Lewy” w półfinale

Iga Baumgart-Witan (na pierwszym planie) i Justyna Święty-Ersetic (w tle)
Iga Baumgart-Witan (na pierwszym planie) i Justyna Święty-Ersetic (w tle) Fot. Paweł Skraba
Za nami siódmy dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata w Katarze (Doha).

W finałach obserwowaliśmy w czwartek trzy nasze panie.

W biegu na 400 metrów Justyna Święty-Ersetic była siódma, a Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) zajęła ósmą lokatę. Wygrała Salwa Eid Naser z Bahrajnu.

Justyna i Iga startowały wcześniej w Katarze w finale sztafety mieszanej 4x400, gdzie zajęły 5. miejsce. Nasze panie będą jeszcze szukać swojej szansy na medal w żeńskim biegu rozstawnym 4x400.

Kulomiotka Paulina Guba była dziesiąta i nie awansowała nawet do "wąskiego finału" z udziałem ośmiu zawodniczek. Złoto dla Lijiao Gong z Chin.

Marcin Lewandowski z Zawiszy był piąty w swoim biegu eliminacyjnym na 1500 metrów i pewnie awansował do półfinału.

Konrad Bukowiecki pewnie przebrnął eliminacje konkursu pchnięcia kulą. Odpadli Jakub Szyszkowski i Michał Haratyk. Zwłaszcza porażka tego ostatniego, rekordzisty Polski, jest sporą sensacją.

Reprezentacja Polski ma na koncie cztery medale: złoto Pawła Fajdka (młot), srebro Joanny Fiodorow (młot), brąz Wojciecha Nowickiego (młot) i Piotra Liska (tyczka).

Lekkoatletyczny mundial potrwa do niedzieli.