Dziewczyny lubią brąz! Iga Baumgart też! [ZDJĘCIA]

Brązowa sztafeta kobiet 4x400 m (pierwsza z prawej bydgoszczanka Iga Baumgart).
Brązowa sztafeta kobiet 4x400 m (pierwsza z prawej bydgoszczanka Iga Baumgart). Andrzej Banaś
Biało-czerwoni zakończyli zmagania z ośmioma medalami na koncie! Siódmy krążek zdobyła w sobotę Kamila Lićwinko, ósmy w niedzielę kobieca sztafeta na 4x400 metrów (z bydgoszczanką Igą Baumgart)

Ostatnie dwa dni na mistrzostwach świata w Londynie to tylko finały. Mieliśmy w nich kilku biało-czerwonych, w tym dwie sztafety na 4x400. Polacy do końca walczyli o medale. Z powodzeniem!

Sztafety 4x400 m były ostatnimi konkurencjami na mistrzostwach świata w Londynie.

W tej kobiecej trener dokonał roszady, wprowadzając niedysponowaną wcześniej Justynę Święty (kontuzja kostki).

Polki w składzie Małgorzata Hołub, Iga Baumgart z BKS Bydgoszcz (świetnie wyprowadziła na 3.miejsce, Aleksandra Gaworska, Justyna Święty przybiegły na 3. miejscu z czasem 3:24.41. Wygrała sztafeta USA, przed W. Brytanią (na 2. zmian ie wypadły Jamajki).

Dodajmy, że w eliminacjach i półfinale w polskiej ekipie biegły też Patrycja Wyciszkiewicz i Martyna Dąbrowska.

Z kolei sztafeta 4x400 m mężczyzn w składzie Kajetan Duszyński, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk, Tymoteusz Zimny zajęła 7.miejsce (3:01.59). Ostatnią konkurencję MŚ w Londynie wygrała ekipa Trynidad Tobago, przed USA i W. Brytanią

Angelika Cichocka szósta, Marcin Lewandowski siódmy

Z wszystkich finalistek biegu na 800 metrów Angelika Cichocka miała najsłabszy rekord życiowy. A przypomnijmy, że to mistrzyni Europy na 1500 m i wicemistrzyni świata w hali.

Polka przez większość dystansu biegła na końcu stawki, ale na ostatniej prostej ruszyła do ataku i wyprzedziła dwie rywalki i z czasem 1:58.41 zajęła 6. miejsce. I poprawiła swój rekord.

- Zostałam przyblokowana na początku i szkoda, że przed finiszem byłam tak daleko - mówiła dl a TVP Angelika Cichocka. Na jej dyspozycję miało wpływ to, że to był jej szósty bieg w Londynie.

Kolejnym Polakiem w niedzielnym finale biegowym był Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz) na 1500 metrów (halowy mistrz Europy na tym dystansie).

To był czwarty finał biegacza Zawiszy Bydgoszcz na MŚ (trzy wcześniejsze na 800 m), a trzeba tez dodać finał olimpijski. W Londynie dobiegł do mety siódmy (3:36.02).

- Gdyby ten bieg wyglądał jak te w eliminacjach, czy półfinale, to pewnie byłbym na lepszym miejscu. Przyjąłem taką taktykę, a nie inną, nie trafiliśmy, ale i tak dociągnąłem do tej czołówki. Przyjechałem powalczyć na 800 metrów, ale finał 1500 metrów na mistrzostwach świata jest dobrym doświadczeniem. Gdy będę biegał ten dystans w 3:33.00, a wiem, że mogę, to wtedy powiem, że to jest to - tak podsumował swój finałowy bieg Marcin Lewandowski.

Wszystkie nasze medale

Polacy podczas mistrzostw świata w Londynie zdobyli 8 medali (2-2-4):

Anita Włodarczyk - złoto w rzucie młotem (07.08.2017)
Malwina Kopron - brąz w rzucie młotem (07.08.2017)
Piotr Lisek - srebro w skoku o tyczce (08.08.2017)
Adam Kszczot - srebro na 800 m (08.08.2017)
Paweł Fajdek - złoto w rzucie młotem (11.08.2017)
Wojciech Nowicki - brąz w rzucie młotem (11.08.2017)
Kamila Lićwinko - brąz z skoku wzwyż (12.08.2017)
Sztafeta kobiet 4X400 - brąz: Małgorzata Hołub, Iga Baumgart z BKS Bydgoszcz, Aleksandra Gaworska, Justyna Święty oraz Patrycja Wyciszkiewicz i Martyna Dąbrowska (13.08.2017).