Dwa sety dzieliły nas od wielkiego finału...

Harmeet Desai, Andrew Baggaley i Marek Badowski zagrali w obu spotkaniach półfinałowych
Drużyna Zooleszcz Gwiazdy przegrała w Gdańsku 2:3 i na półfinale zakończyła zmagania w Lotto Superlidze w sezonie 2016/2017. Szczęście było blisko, ale brąz to i tak największy sukces w historii klubu z ulicy Bronikowskiego.

Przed rewanżowym meczem półfinałowym z Unią AZS sytuacja bydgoszczan była nie do pozazdroszczenia. U siebie przegrali 1:3 i musieli triumfować 3:0, aby awansować do finału. Drużynę Zooleszcz Gwiazdy mogła usatysfakcjonować także wygrana 3:1, ale wtedy trzeba było liczyć sety. A te, po spotkaniu w Bydgoszczy, były mocno niekorzystne (4:9).

– Jeżeli trafimy z ustawieniami, jesteśmy w stanie wygrać 3:0. Nie tracimy nadziei! - mówił „Expressowi” przed wyjazdem do Gdańska Zbigniew Leszczyński, sponsor, menedżer i zawodnik naszej drużyny.

Pojedynek dwóch liderów, który otwierał wtorkową konfrontację, rozpoczął się fantastycznie dla bydgoskiej ekipy. Harmeet Desai dość gładko wygrał dwa pierwsze sety z Kaiim Konishim. W kolejnych dwóch role wprawdzie się odwróciły, ale w decydującej, piątej partii górą był Hindus reprezentujący Zooleszcz Gwiazdę. Dla Japończyka była to dopiero czwarta porażka w tym sezonie (na 25 pojedynków!).

W kolejnej grze Andrew Baggaley pokonał Patryka Zatówkę 3:1 i nasza drużyna objęła prowadzenie w meczu 2-0. W tym momencie sprawa była prosta: zwycięzca pojedynku Wang Yang - Marek Badowski dawał swojemu zespołowi przepustkę do finału. Wszystko dlatego, że bydgoszczanie mieli już zdecydowanie gorszy bilans setów i nawet triumf w spotkaniu 3-1 nic im nie dawał.

Badowski, który w przyszłym sezonie występować będzie w Unii AZS, rozegrał kapitalne spotkanie. Kiedy wygrał otwierającą partię, zaledwie 2 sety dzieliły nas od finału. Niestety, w dalszej części minimalnie lepszy był prezentujący defensywny styl gry Wang Yang, który zapewnił swojej drużynie awans do finału. Kolejne pojedynki nie miały już znaczenia.

W finale Unia AZS (obrońca trofeum) zagra z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. O złotym medalu rozstrzygnie jeden mecz, który rozegrany zostanie w najbliższą sobotę na neutrealnym terenie w miejscowości Kobyłka (17 km od centrum Warszawy).

Brązowe krążki dla pingpongistów Zooleszcz Gwiazdy oraz Dekorglassu Działdowo (w Lotto Superlidze nie ma meczu o 3. miejsce).

UNIA AZS Gdańsk - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2

Wyniki gier: Konishi - Desai 2:3 (6:11, 7:11, 11:4, 11:6, 7:11), Zatówka - Baggaley 1:3 (11:9, 5:11, 7:11, 6:11), Wang Yang - Badowski 3:1 (11:13, 11:1, 13:11, 13:11), Konishi - Baggaley 2:0 (11:6, 11:7), Zatówka - Desai 2:0 (11:5, 11:9).

pierwszy mecz: 3:1, awans: Unia AZS Gdańsk.

Dekorglass - Dartom Grodzisk Maz. 2:3

pierwszy mecz: 1:3, awans: Dartom.