Dwa medale bydgoszczan w Pucharze Świata!

Marcin Karpiński
W węgierskim Szeged odbyły się zawody Pucharu Świata seniorów, w którym startowali reprezentanci 19 państw. Polacy spisali się znakomicie. W sumie wywalczyli 33 medale, w tym 12 złotych. Na podium stanęli również bydgoszczanie, zawodnicy Gwiazdy.

<!** reklama>
Srebrny medal wywalczył Grzegorz Mardyla (na zdjęciu), w kategorii kick light do 74 kg.
- To utalentowany zawodnik, czasem ma tylko problem z ustabilizowaniem formy - mówi „Expressowi” trener Gwiazdy Przemysław Zbytek. - Walkę finałową przegrał z powodu znokautowania przeciwnika, co w jego formule było zabronione.

Brązowy krążek zdobył Michał Polak (K1, 67 kg, na zdjęciu powyżej). - To zawodnik, który walczy spokojnie, żeby utrzymać przewagę. W Szeged było jednak widać zmęczenie po chorobie. W półfinale przegrał po wyrównanej walce z Izraelczykiem.
Dodajmy, że obaj bydgoszczanie są reprezentantami Polski i biorą też udział w walkach bokserskich.

Zdaniem trenera Zbytka, Polak jest jednym z najbardziej utalentowanych kickbokserów w Polsce. Jest wszechstronny, trenuje dwa razy dziennie i osiąga bardzo dobre wyniki w nauce (studiuje na UKW). Na przełomie września i października ma jechać na mistrzostwa świata do Brazylii.

Podobnego zdania jest trener kadry narodowej kickbokserów Tomasz Mamulski: - Od kilku lat obserwuję i wspieram rozwój Michała i mogę stwierdzić, że obecnie to najlepiej rozwijający się zawodnik młodego pokolenia - powiedział.

Obaj zawodnicy Gwiazdy za dwa tygodnie wystąpią na mistrzostwach Polski K1 w Świebodzicach.