Dwa brązy zawiszan

Sławomir Kabat
Podnoszenie ciężarów. Dwa brązowe medale zdobyli zawodnicy Zawiszy podczas mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowych rozgrywanych w Tallinnie. Na najniższym stopniu podium stanęli: w kategorii juniorów Bartosz Łoziński (kategoria +105 kg) w dwuboju 360 kg (rwanie 162 kh + podrzut 198 kg) oraz w kategorii młodzieżowej U-23 Małgorzata Wiejak (kategoria +75 kg) w dwuboju 224 kg (rwanie 102 kg + podrzut 122 kg).

<!** reklama>
Trenerem klubowym obojga zawodników jest Piotr Wysocki. W sumie Polacy wywalczyli aż 10 medali (1, 3, 6). Był to najlepszy występ w historii na zawodach w tej kategorii wiekowej.