Doskonały początek bydgoskich akademików

d-iZaktualizowano
Przed sezonem informowaliśmy o kompletowaniu składu II-ligowego zespołu AZS UKW Bydgoszcz.

<!** Image 2 align=right alt="Image 132449" sub="Na zdjęciu migawka z meczu pierwszej kolejki II ligi piłkarzy ręcznych AZS UKW Bydgoszcz - MKS Grudziądz. Pierwszy z prawej Karol Królik. Fot. Radosław Sałaciński">Przypomnijmy, że pojawiło się kilkunastu doświadczonych graczy, a inauguracyjne spotkanie w sali przy ul. Kromera pokazało, że bydgoszczanie są znakomicie przygotowani. Zadowolenia nie krył więc trener Andrzej Kaczorowski.

Od początku gospodarze narzucili swój styl, a młody grudziądzki MKS był wręcz bezradny.

Dość powiedzieć, że goście w I połowie strzelili tylko siedem goli, a po przerwie mimo ambitnej gry, tylko sześć razy trafiali do bramki AZS-u...

<!** reklama>Pierwsze tak efektowne zwycięstwo cieszy. Przeciwnik był jednak z tzw. niskiej półki, kolejni rywale będą coraz silniejsi. Wierzymy jednak, że akademicy zaprezentowany poziom i dyspozycję będą stabilizować, a pozycję lidera utrzymymają do momentu awansu.(d-i)

Wyniki

• AZS UKW - MKS Grudziądz 45:13 (23:6); Szymon Ligarzewski (I połowa), Sebastian Kownacki (II połowa): Michał Derdzikowski i Mateusz Hanis po 6, Łukasz Wiśniewski i Maciej Wojciechowski po 5, Mariusz Łukasiewicz, Tomasz Burliński i Dawid Nawrocki po 4, Krzysztof Machniewicz i Jarosław Knopik po 3, Marek Kozłowski i Damian Bławat po 2, Karol Królik 1.
  • W pozostałych spotkaniach: Sambor Tczew - Sokół Gdańsk 21:38, Pogoń Szczecin - AZS UWM Olsztyn 33:19, Gwardia Koszalin - Szczypiorniak Olsztyn 34:25, GOPSiR Bolszewo - Pomezania Malbork 39:27.

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.