https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Docierają już do wszystkich

Iwona Matusiak
Stowarzyszenie stawia przed sobą szczytne cele i nie zamierza z nich rezygnować, najważniejsza jest misja, którą chcą wypełnić.

Stowarzyszenie stawia przed sobą szczytne cele i nie zamierza z nich rezygnować, najważniejsza jest misja, którą chcą wypełnić.

<!** Image 2 align=none alt="Image 182470" sub="Ramówkę rozgłośni, która nadaje całą dobę, można sprawdzić na stronie www.radioznin.pl / fot. Iwona Matusiak">Zaledwie kilka dni temu popłynęły pierwsze dźwięki z nowego obiektu nadawczego Radia Żnin FM, usytuowanego na kominie byłych zakładów Pozmlecz. Dotychczasowa stacja na wieży Kościoła pw. św. Marcina, została wyłączona. Dzięki nowej lokalizacji nadajnika sygnał radiowy powinien dotrzeć do wszystkich pobliskich miejscowości i ich okolic, w których odbiór mógł być utrudniony, między innymi, do Szubina, Łabiszyna, Barcina i Mogilna.

Zainteresowanie słuchaczy

- Dotychczas zasięg był mocno ograniczony, zwłaszcza w kierunku Barcina i Łabiszyna. Sygnał docierał dalej w kierunku Wągrowca i Janowca Wielkopolskiego. Aktualnego zasięgu osobiście nie miałem okazji jeszcze sprawdzić. Analizuję go na podstawie informacji od słuchaczy, które masowo do nas spływają - mówi Marcin Małecki z Radia Żnin FM.

Przypomnijmy, że Radio Żnin FM oficjalnie nadaje od lipca tego roku, kiedy pojawiła się ramówka, wcześniej był miesiąc emisji próbnej, kiedy leciała tylko muzyka, a jeszcze wcześniej radio internetowe. Mieszkańcy od początku wspierali inicjatywę.<!** reklama>

- Od początku słucham naszego radia i cieszę się, że można tam usłyszeć audycje poruszające wiele tematów z naszego lokalnego podwórka - mówi pani Anita, mieszkanka Żnina.

Studio wybudowali i uruchomili wolontariusze Radia Żnin FM. Aparatura, wyposażenie, a także koncesja zostały sfinansowane ze środków budżetu gminy, teraz jednak radio nie będzie już ujęte w jej budżecie. Stowarzyszenie „Radioznin.pl”, które jest właścicielem stacji, zatrudnia obecnie jedną osobę na etacie. Przy produkcji programu pracuje również kilkunastu wolontariuszy.

Szukają dofinansowania

- Ponieważ jesteśmy stowarzyszeniem możemy ubiegać się o dofinansowania dla organizacji pozarządowych z urzędu miejskiego lub innych źródeł, w tym funduszy unijnych. Napisaliśmy obecnie kilka wniosków, ale o tym wolimy na razie szerzej nie mówić, ponieważ konkursy nie są jeszcze rozstrzygnięte - przyznaje Barbara Małecka, prezes stowarzyszenia.

Ilość reklam, która może pojawić się w trakcie czasu antenowego jest ściśle określona i w przypadku żnińskiej rozgłośni wynosi 2 proc. dziennego czasu antenowego.

Sprawdź się jako prezenter

- Mogłoby być ich więcej, jednak nie planujemy rozszerzenia koncesji w tym zakresie. Ta ilość czasu reklamowego aktualnie odpowiada potrzebom lokalnego rynku. Obok komercyjnej działalności mamy przede wszystkim swoją misję, chcemy poruszać lokalne problemy, mówić o pałuckich tradycjach, kulturze, historii i dlatego też dodatkowym źródłem dochodu są właśnie projekty - dodaje Barbara Małecka.

Radio Żnin FM czeka też na wolontariuszy oraz osoby zainteresowane tworzeniem własnych audycji, które chciałyby bezpłatnie sprawdzić się w pracy prezentera oraz wszystkich, którzy chcieliby odbyć praktyki dziennikarskie. Kontaktować się można pisząc na adres [email protected].

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

r
rino
Bardzo mądry pomysł, szkoda że nie słychać w Pakości, ale jest Internet...
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski