Dariusz Knopik
W meczu 3. kolejki III ligi Zawisza Bydgoszcz przegrał z Olimpią Grudziądz 0:2. Spotkanie obserwowało z trybun około tysiąca kibiców, w tym kilkudziesięciu sympatyków ekipy gości.Na kolejnych zdjęciach kibice oraz mecz. Aby oglądnąć galerię prosimy przesuwać palcem po ekranie smartfonu lub strzałkami w komputerze>>>Dariusz Bloch
W meczu 3. kolejki III ligi Zawisza Bydgoszcz przegrał z Olimpią Grudziądz 0:2. Spotkanie obserwowało z trybun około tysiąca kibiców, w tym kilkudziesięciu sympatyków ekipy gości.

ZAWISZA - OLIMPIA 0:2 (0:1)
Bramki: Filip Rzepka (9), Jakub Bojas (50).
ZAWISZA: Dumieński - Prejs (76. Chachuła), Witucki, Jastrzembski, Oczkowski - Wędzelewski (62. Piekuś), Maciejewski, Sochań (59. Żylski), Okuniewicz (62. Mielcarek), Furst (76. Brzeziński) - Koziara.
OLIMPIA: Olszewski - Rzepka (84. Landowski), Witasik, Wicki, Karankiewicz - Cabrera (70. Karmański), Flak (54. Nawrocki) - Cywiński, Kaczmarek, Warcholak - Bojas (84. Leszczyński).

W Bydgoszczy spotkały się dwa zespoły z odmiennych krańców tabeli. Zawisza przegrał dwa pierwsze mecze po 0:2 i był przedostatni w tabeli. Natomiast Olimpia to wicelider po dwóch zwycięstwach bez straty gola.

Spotkanie mogło rozpocząć się od gola dla Zawiszy, ale po główce Ariela Jastrzembskiego udanie interweniował Adrian Olszewski. Po kilku minutach grudziądzanie objęli prowadzenie. Do bezpańskiej piłki dopadł przed polem karnym Filip Rzepka i posłał potężną bombę pod poprzeczkę. Michał Dumieński był bez szans na skuteczną interwencję.

Potem gra była w miarę wyrównana, ale to biało-zieloni kontrolowali, to co działo się na boisku i to oni częściej stwarzali zagrożenie pod bramką bydgoszczan. W Zawiszy mogły podobać się szarże prawą stroną Stanisława Wędzelewskiego.

Spotkanie rozstrzygnęło się po wznowieniu gry po przerwie. Z lewej strony mocne dośrodkowanie posłał Marcin Warcholak, a Jakub Bojas uprzedził Jastrzembskiego i końcem buta wepchnął piłkę do siatki.

Bydgoszczanie momentami grali na połowie Olimpii, ale niewiele z tego wynikało, bo grudziądzanie umiejętnie się bronili i nie pozwolili, by zawiszanie złapali odpowiednie tempo gry.

Zobacz wyniki innych meczów: TUTAJ! 3. kolejka III ligi: wyniki, strzelcy, tabela

W następnej kolejce Zawisza zagra w sobotę na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg, a Olimpia w niedzielę podejmie Jarotę Jarocin.