Derby pod koszem. Kluczowe były 3 minuty [ZDJĘCIA]

Bydgoskie koszykarki przegrały w Toruniu 64:72 w kolejnym meczu Basket Ligi Kobiet.

Mecz rozpoczął się pomyślnie dla Artego, które wyszło na prowadzenie 7:0. Energa szybko odrobiła jednak straty. Do końca III kwarty trwała zacięta walka.

Przełomowy dla losów spotkania okazał się początek ostatniej kwarty. Rozpoczął się on dobrze dla Artego Bydgoszcz, które po dwóch trafieniach Reid wysforowało się na 3-punktowe prowadzenie (49:46). Później, przez 3 minuty, na parkiecie dominowały jednak gospodynie. Energa rzuciła w tym czasie 12 punktów, objęła prowadzenie 58:49 i nie dała już sobie wydrzeć zwycięstwa. Torunianki wygrały derby 72:64.

Energa była lepsza w rzutach za 2 i 1 punkt, zbiórkach, przechwytach i blokach. Gospodynie popełniły też mniej strat.

Energa ma teraz na koncie 5 zwycięstw i 2 porażki, bilans Artego to 4-3.

Energa Toruń - Artego Bydgoszcz 72:64 (12:10, 13:17, 21:18, 26:19)