Czwarty tie-break Pałacu. A wynik jak zawsze

W "Łuczniczce" Pałac wygrał z KSZO 3:0 (na zdjęciu fragment tego meczu), w Ostrowcu przegrał 2:3. Z prawej Joanna Kapturska, która w rewanżu została wybrana MVP. Filip Kowalkowski
Gdy bydgoskie siatkarki wygrały pierwszego seta do 12, wydawało się, że mogą ten mecz skończyć podobnym wynikiem, jak w „Łuczniczce”, czyli 3:0.

Zwłaszcza, że w drugiej partii podopieczne Adama Grabowskiego prowadziły już 12:8, a potem 15:12. Niestety, gospodynie doprowadziły do remisu, a potem wyszły na pierwsze prowadzenie w meczu – 16:15. Było jeszcze 17:17, ale siatkarki KSZO wygrały seta do 19.

W III odsłonie znowu dobrze zaczęły bydgoszczanki, lecz kolejne 7 pkt zdobyły ostrowianki. I potem już kontrolowały przebieg seta.

Bydgoszczanki spięły się na tyle, że doprowadziły do tie-breaka, wygrywając czwartego seta do 18.

Niestety, w decydującą partię siatkarki Pałacu weszły nie najlepiej. Przy stanie 1:4 i 4:7 trener Adam Grabowski wykorzystał obydwa czasy i potem już nie mógł niczego podpowiedzieć swoim podopiecznym.

A zawodniczki KSZO spokojnie dowiozły wygraną w secie i w całym meczu.

W końcówce skuteczna była Dorota Ściurka, była siatkarka Pałacu. Ale MVP została wybrana Joanna Kapturska, która zdobyła 26 pkt. Najskuteczniejsze w Pałacu były Magda Jagodzińska i Ewelina Krzywicka – obie po 17 pkt.

To był czwarty tie-break Pałacu w tym sezonie i trzecie na wyjeździe. Ale każdy z nich kończył się porażką Pałacu. Poprzednie 2:3 bydgoszczanki odnotowały w 6. kolejce w Rzeszowie, w 14. kolejce w „Łuczniczce” z Muszyną i w 18. klejce w Legionowie.

KSZO Ostrowiec Św. – Pałac Bydgoszcz 3:2 (12:25, 25:19, 25:13, 18:25, 15:9).

KSZO: Polak (7), Ściurka (7), Soter (12), Kapturska (26), Brzóska (15), Stroiwąs (7), Pawlikowska (libero) oraz Szpak, Szałankiewicz, Jocić i Piotrowska.

Pałac: Pleśnierowicz (3), Śmieszek (10), Krawulska (8), Jagodzińska (17), Krzywicka (17), Misiuna (11), Nowakowska (libero) oraz Kuligowska, Bałdyga, Ziółkowska i Dąbrowska.

MVP: Joanna Kapturska (KSZO).