https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Czujemy jeszcze lekki niedosyt

Michał Sitarek
Bydgoszcz jeszcze nigdy nie była gospodarzem tak spektakularnej imprezy, jak obecne lekkoatletyczne mistrzostwa. Jak wypada nasz egzamin na sprawnego organizatora?

Bydgoszcz jeszcze nigdy nie była gospodarzem tak spektakularnej imprezy, jak obecne lekkoatletyczne mistrzostwa. Jak wypada nasz egzamin na sprawnego organizatora?

<!** Image 2 align=right alt="Image 89359" sub="Inauguracja ekkoatletycznych mistrzostwa świata juniorów w Bydgoszczy otrzymała niezwykle barwną oprawę - atrakcji było wyjątkowo dużo Fot. Tadeusz Pawłowski">Przygotowania do międzynarodowych zawodów zajęły dwa lata. Najwięcej czasu i pieniędzy pochłonęła modernizacja Bydgoskiego Stadionu Miejskiego. Obiekt otrzymał nowe trybuny i wejście główne. Odnowione zostało otoczenie stadionu, który stał się wizytówką miasta. Zmienił się również wygląd ulicy Gdańskiej, głównej arterii łączącej stadion z centrum.

Nie wszystko jednak poszło po myśli ratusza. Prywatnemu właścicielowi nie udało się rozebrać niedokończonego hotelu na Zawiszy. Ruinę osłonięto maskującą siatką, by mniej rzucała się w oczy. Remont wiaduktu tramajowego i ulicy Focha przesunięto na okres po mistrzostwach. Niedosyt budzi też brak transmisji otwarcia mistrzostw w telewizji.

<!** reklama>- Imprezę można było oglądać w telewizyjnej „trójce” po godzinie 23 - mówi wiceprezydent Bydgoszczy, Maciej Grześkowiak.

<!** Image 3 align=right alt="Image 89359" >- To retransmisja, ale w przypadku tak dużych wydarzeń to nawet lepiej. Skrót zawiera najlepsze momenty. Poza tym, możemy liczyć na TVP Sport i Eurosport , które będą pokazywać zmagania sportowców. Najważniejsze akcenty mistrzostw będą prezentowane też w sportowych wiadomościach. Przy okazji mistrzostw chcieliśmy, aby miasto było bardziej widoczne na szklanym ekranie. Jeśli chodzi niedociągnięcia, to kłopot sprawia nam baza hotelowa. Mamy za mało hoteli, a standard noclegów odbiega od oczekiwań naszych gości - mówi Maciej Grześkowiak.

Według ekspertów, skromna baza hotelowa to jedyna realna przeszkoda, która może sprawić, że w Bydgoszczy nie będzie gościć żadna z reprezentacji narodowych podczas piłkarskich mistrzostw Europy w roku 2012.

 


Lucyna Kojder-Szweda, wiceprezydent Bydgoszczy

Bydgoszcz zyskała przede wszystkim nowoczesny kompleks sportowy. Nie mówimy tylko o modernizacji stadionu, ale również o drogach wewnętrznych, hotelu i innych obiektach na Zawiszy. Zmienił się również zupełnie wjazd od strony Gdańska. Mamy nową ulicę i efektowny wiadukt.

Piotr Całbecki, marszałek województwa

Bydgoszcz dała się poznać nie tylko jako miasto, które wywalczyło sobie możliwość zorganizowania prestiżowej imprezy sportowej, ale także jako społeczność, która jest w stanie takie wydarzenie zorganizować na najwyższym poziomie. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.

Rafał Bruski, wojewoda kujawsko- -pomorski

Wszyscy mamy wielkie oczekiwania związane z tą imprezą, ale uzasadnione! Siergiej Bubka, dziękując prezydentowi Konstantemu Dombrowiczowi, stwierdził, że Bydgoszcz stała się lekkoatletyczną stolicą Polski. Jestem dumny, że tak wielka impreza odbywa się w naszym województwie.

Konstanty Dombrowicz, prezydent Bydgoszczy

Ta impreza wpisuje się w długofalową strategię promocji miasta. Chcemy pojść tym tropem i przyciągać kolejne imprezy tej rangi. Ubiegamy się już o kolejne zawody, ale nie jest łatwo przekonać międzynarodowe federacje do zorganizowania imprezy w Bydgoszczy, czyli „gdzieś w Polsce”.

Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski