Cztery medale zawiszan na mistrzostwach Europy w Płowdiw

Redakcja
Szczęśliwi po sukcesie Dominika Włodarczyk i trener Maciej Juhnke
Szczęśliwi po sukcesie Dominika Włodarczyk i trener Maciej Juhnke Facebook
Złoto zdobyła Dominika Włodarczyk, dwa medale - srebro i brąz kanadyjkarz Aleksander Kitewski - to w młodzieżówce, a srebro w juniorkach Helena Wiśniewska.

W bułgarskim Płowdiw rozegrano Mistrzostwa Europy Juniorów i Młodzieżowców (do lat 23). Złoty medal w tej drugiej kategorii wiekowej w konkurencji K1 na 200 m wywalczyła Dominika Włodarczyk. Trenowana w klubie przez Macieja Juhnke (także selekcjoner młodzieżówki) zawodniczka wygrała z czasem 39,55 sek.

Kajakarka Zawiszy o 0,3 sekundy wyprzedziła Belgijkę Hermien Peters, a o 0,5 Brytyjkę Emily Lewis. Ponadto nasza kajakarka zajmowała dwukrotnie czwarte miejsce w K2 na 500 m z Martyną Lisiecką i K4 na 500 m z Lisiecką, Anną Puławską, Justyną Iskrzycką.
- Ogromnie cieszę się z tytułu Dominiki. W czwórce awaria steru 50 metrów przed metą pozbawiła naszą osadę szans na podium - mówił trener Maciej Juhnke. Zawodniczka przyznała z kolei, że po słabym starcie udał się jej finisz.

Z dwoma krążkami z mistrzostw wrócił młodzieżowiec Aleksander Kitewski - Zawisza (trener klubowy Paweł Baraszkiewicz). Kanadyjkarz Zawiszy najpierw wywalczył brąz w C2 na 1000 m, by później dołożyć jeszcze srebro w C4 na 200 m. W kategorii juniorek na drugim stopniu w K2 na 500 m stanęła Helena Wiśniewska - Zawisza (trener Sławomir Nyks) z Julią Olszewską. Pozostałe miejsca zawodników Zawiszy: Martin Brzeziński (U23) - 6. miejsce K1 1000 m, 5. miejsce K4 500 m; Patryk Kulczyński (U23) - 16. miejsce K2 200 m, Oskar Pacała (jun.) - 4. miejsce K4 1000 m, 5. miejsce K4 500 m.
Już od czwartku siódemka kajakarzy i kanadyjkarzy Zawiszy startuje Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowców w Mińsku. Obok wymienionych także: w młodzieżówce Joanna Bruska, a w juniorach Patryk Kulczyński.