Czarne Pantery z Bydgoszczy najlepsze na świecie! [wideo, zdjęcia]

ASW Black Panther Bydgoszcz
ASW Black Panther Bydgoszcz Dariusz Bloch
Pięć tytułów mistrzowskich, cztery pasy, 14 zwycięstw w 21 walkach - tak w skrócie podsumować można występ reprezentantów ASW Black Panther Bydgoszcz w mistrzostwach świata dziecięcej ligi grapplingowej w Żyrardowie.

- To taki zlepek stylów chwytanych: zapasów, judo, brazylijskiego jiu-jitsu - tłumaczy zasady rywalizacji Krzysztof Brzozowski, trener i właściciel Akademii Sztuk Walki Black Panther - Startowało około 150 zawodników m.in. z Polski, Niemiec, Łotwy, Rosji.

Do Żyrardowa wybrało się 11 reprezentantów klubu z bydgoskich Wyżyn. Stoczyli 21 pojedynków, z których wygrali 14. Mateusz Kozik ustanowił przy okazji nowy rekord klubu, zwyciężając przez balachę w dziewiątej sekundzie walki.

Mistrzami świata dziecięcej ligi grapplingowej zostali: Mateusz Kozik, Jakub Frasz, Daria Brzozowska, Karim Bennour i Jakub Drozdowski.

„Czarne Pantery” wywalczyły też srebrny (Stanisław Knopik) oraz brązowy medal (Antoni Prętki).

W Żyrardowie rozegrano ponadto walki o pasy. Nominowani zostali do nich dwaj najlepsi zawodnicy sezonu danej kategorii. Tutaj młodzi bydgoszczanie zanotowali 100-procentową skuteczność; swoje pojedynki wygrali: Daria Brzozowska, Karim Bennour, Stanisław Knopik oraz Jakub Drozdowski. Przypomnijmy, że ten ostatni - o czym informowaliśmy już na łamach „Expressu Bydgoskiego” - wywalczył nie tak dawno tytuł mistrza Polski juniorów w amatorskim MMA.