
W sieci nie jesteśmy anonimowi - to wie chyba każdy. Ale zdziwisz się, jak dużo informacji ma o Tobie Google. Czy wiesz na przykład, że amerykański gigant może prześwietlać Twoje e-maile - sprawdzać co, kiedy i do kogo piszesz?
Sprawdź na kolejnych slajdach, jakie informacje zbiera o Tobie Google - posługuj się klawiszami strzałek na klawiaturze lub przyciskami myszy

Zdarzyło Ci się, że po odwiedzeniu jakiegoś sklepu internetowego na różnych innych stronach w internecie wyświetlały Ci się reklamy produktów, które chwilę wcześniej przeglądałeś? To nie przypadek, a właśnie efekt zbierania przez Google informacji o Tobie. Sklepy internetowe zamieszczają na swoich stronach specjalne kody Google, które umożliwiają śledzenie Twoich ruchów na danej stronie, a potem śledzenie Cię w sieci - i wyświetlanie reklam produktów, którymi się interesujesz. Gdy klikniesz w taką reklamę, Google skasuje od sklepu od kilkunastu groszy do nawet kilku złotych - w zależności od tego jak duża jest konkurencja na danym rynku w internecie. Google zbiera te informacje nawet wtedy, gdy nigdzie się nie logujesz i wydaje Ci się, że nikt nie wie co robisz w sieci.
Czy wiesz, że Google może czytać Twoje e-maile? Zobacz po co to robi! Zobacz na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek na klawiaturze lub przyciskami myszy.

Masz skrzynkę Gmail? Jeśli tak, to wiedz że Google przegląda Twoją korespondencję. Sprawdza nie tylko to, do kogo piszesz i od kogo dostajesz listy, ale i prześwietla ich treść. I na podstawie Twoich 300 ostatnich e-maili wyświetla reklamy, które mogą Cię zainteresować. To dlatego, gdy piszesz e-maile do sprzedawcy samochodów ni stąd ni zowąd w Twojej skrzynce pojawia się reklama ubezpieczeń komunikacyjnych, a gdy korespondujesz z deweloperem, niby przypadkiem dostajesz oferty kredytów mieszkaniowych, dekoratorów wnętrz czy sklepów meblowych.
Gdy zalogujesz się na konto Google, sieć zapisuje też wydarzenia z Twojego kalendarza, kontakty, dokumenty, arkusze i prezentacje zapisane na dysku Google.

Google śledzi też Twoją aktywność w internecie - zapisuje w swoich systemach informacje o tym, jakie strony odwiedzałeś, jakie filmy oglądałeś, co kupowałeś w sklepach internetowych. Tak powstaje historia Twoich zachowań - to punkt wyjścia do przygotowania całego Twojego profilu - systemy Google ustalają na tej podstawie jakie są Twoje zainteresowania, zapisują Twój wiek, wykształcenie, płeć...
Sprawdź, jakie masz zainteresowania wg Google - kliknij w link
Sprawdź co robiłeś w internecie wg Google kliknij w link