1 z 6
Przewijaj galerię w dół
Listy zapisów na półkolonie w bydgoskich emdekach, Pałacu...
fot. Szumilas miejsce spotkań

Listy zapisów na półkolonie w bydgoskich emdekach, Pałacu Młodzieży i innych placówkach oświatowych zapełniły się błyskawicznie. Z oferty skorzysta ponad 1000 uczniów do 13. roku życia.

Dla młodszych dzieci propozycję spędzenia wakacyjnego czasu poza miastem, na łonie natury, a jednocześnie blisko domu ma Szumilas Centrum Edukacji w Myślęcinku, które zaprasza na półkolonie i kolonie Leśnej Akademii Przygody, a także Akademię z elementami jazdy konnej (kolonie).

- Każdy dzień to tematyczna nowa przygoda. Dzieci zamienią się w leśnego detektywa, wyruszą w podróż dookoła świata wraz ze znanymi podróżnikami czy też przeniosą się w czasie, by bliżej poznać świat z epoki dinozaurów. Całość programu uzupełnia infrastruktura Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie znajdziemy wiele plenerowych atrakcji - zapowiada Małgorzata Megger z Szumilas Centrum Edukacji .

- Zapewne wiele dzieci odwiedziło nasze zoo, ale nie każde miało okazję zostać oprowadzone przez pracownika, który opowie o życiu zoo od kuchni. W zależności od grupy będą również elementy uzupełniające, jak zajęcia w stadninie czy robotyka. Poza tym, mocno stawiamy na otaczającą nas przyrodę i świeże powietrze - zapewnia Małgorzata Megger.

Program kolonii i półkolonii skierowany jest do dzieci wczesnoszkolnych. Zajęcia i nocleg w Centrum Edukacji Ekologicznej Szumilas w LPKiW. Kolonie zaplanowane są w terminach: 5.07.-12.07., 12.07.-19.07., 19.07.-26.07., 26.07.-2.08., 2.08.-9.08., 9.08.-16.08., 16.08.-23.08., 23.08.-30.08. Półkolonie odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8-17 każdego tygodnia. Szczegóły na profilu Facebook: Szumilas miejsce spotkań.

2 z 6
W lipcu i sierpniu filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki...
fot. materiały promocyjne

W lipcu i sierpniu filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy proponują dzieciom „Wirtualne podróże po Polsce”.

- W ramach cyklu biblioteki będą promować różne formy aktywności nawiązujące do wybranych miejsc w Polsce. Wśród propozycji znajdą się m.in.: prezentacje multimedialne, przewodniki i trasy turystyczne, interaktywne zabawy, quizy i zagadki oraz gry edukacyjne, dzięki którym miłośnicy wycieczek krajoznawczych będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o danym regionie, poznać wiele ciekawostek na temat polskich miast i zabytków, a także sprawdzić swoje wiadomości. Nie zabraknie również inspiracji plastycznych, które będzie można wykorzystać do stworzenia własnych, niepowtarzalnych prac nawiązujących do wakacyjnych podróży - zdradza nam Joanna Pawłowska z Działu Promocji WiMBP.

Wakacje to też czas na ciekawe książki. Z okazji 75. urodzin Pippi Pończoszanki jest organizowany ogólnopolski konkurs, którego ambasadorem w I etapie ph. „Pippi inspiruje” jest WiMBP w Bydgoszczy. Dlatego filie biblioteczne na blogach i profilach Facebook będą proponować m.in. zajęcia edukacyjne, literackie, plastyczne, gry, prezentacje, quizy oraz zagadki nawiązujące do książek z Pippi.

Z kolei w ramach Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci LiterObrazki biblioteka zachęca do udziału w letnim konkursie fotograficznym „LiterObrazki na wakacjach”. Wystarczy wziąć ulubioną książkę z dzieciństwa i zrobić sobie z nią zdjęcie w wakacyjnych plenerach. Szczegóły w regulaminie, który od 1 lipca będzie zamieszczony na literobrazki.pl i biblioteka.bydgoszcz.pl.

3 z 6
Stworzenie Wielkiej Księgi Wypraw Dużych i Gigantycznych, w...
fot. Karolina Pikosz

Stworzenie Wielkiej Księgi Wypraw Dużych i Gigantycznych, w której można zapisywać nie tylko wrażenia, ale i różne skarby z wycieczek w lipcu na galeriabwa.bydgoszcz.pl zaproponują kuratorki Galerii Miejska bwa w ramach wakacyjnej edycji cyklu „Dziecko na warsztat”. Także w lipcu na warsztatach online tworzenie znaków relaksu w nawiązaniu do wystawy plakatów Oli Niepsuj „Tyle ile trzeba”.

4 z 6
Przez cały lipiec i sierpień  w godz. 11-13 Muzeum Okręgowe...
fot. Arkadiusz Wojtasiewicz

Przez cały lipiec i sierpień w godz. 11-13 Muzeum Okręgowe zaprasza we wtorki dzieci w wieku 8-13 lat, a w czwartki - maluchy 3-7 lat z rodzinami do Centrum Edukacji Muzealnej (ul. Mennica 6).
- Wśród poruszanych tematów znajdą się m.in. opowieść o słynnym kryptologu Marianie Rejewskim czy legenda o Wilczaku. Wykonamy prace z gliny, biżuterię czy obrazy metodą cyjanotypii. Zajęcia poprowadzą artyści i muzealni edukatorzy. Jak zwykle będzie kreatywnie, radośnie i ciekawie! - zapowiada Katarzyna Joniec.
Z uwagi na komfort i bezpieczeństwo uczestników liczba miejsc na każde zajęcia jest ograniczona. Zapisy pod nr tel. 52 58 59 911/914/925 lub mailem: [email protected].

Wakacyjny cykl warsztatów zatytułowany „Ja i moje miejsce” to pierwsza z trzech części projektu edukacyjnego „Co można robić w Muzeum?”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, którego głównym celem jest zachęcenie bydgoszczan do czynnego uczestnictwa w kulturze. - Już dziś zapraszamy Państwa do śledzenia kolejnych odsłon naszego projektu, które zaprezentujemy po wakacjach! - zachęca MOB.

Pozostało jeszcze 1 zdjęcie.
Przewijaj aby przejść do kolejnej strony galerii.

Polecamy

Groźnie na drogach w Kujawsko-Pomorskiem. Wypadki na S5 i na autostradzie A1

Groźnie na drogach w Kujawsko-Pomorskiem. Wypadki na S5 i na autostradzie A1

Tłumy bydgoszczan na Festiwalu Roślin. Łuczniczka zaprasza także w niedzielę

Tłumy bydgoszczan na Festiwalu Roślin. Łuczniczka zaprasza także w niedzielę

Pięć osób poszkodowanych w wypadku na S10 pod Toruniem. Bus zderzył się z osobówką

Pięć osób poszkodowanych w wypadku na S10 pod Toruniem. Bus zderzył się z osobówką

Zobacz również

Hiszpania, Meksyk i Gruzja z food trucka. Wyjątkowy festiwal smaków w Bydgoszczy

Hiszpania, Meksyk i Gruzja z food trucka. Wyjątkowy festiwal smaków w Bydgoszczy

Pięć osób poszkodowanych w wypadku na S10 pod Toruniem. Bus zderzył się z osobówką

Pięć osób poszkodowanych w wypadku na S10 pod Toruniem. Bus zderzył się z osobówką