
Co stanie się z kontem na portalu społecznościowym po Twojej śmierci? Czy ktoś z rodziny będzie miał do niego dostęp? Czy powiadomienia dotyczące urodzin nadal będą się wyświetlać? A może administratorzy po długiej nieobecności użytkownika na portalu po prostu usuwają jego konto? Każdy portal społecznościowy ma swoje własne ustalenia w tej kwestii. Przedstawiamy je w galerii!

Youtube
Zarówno Gmail, jak i konto Youtube należą do Google, zatem procedura zamykania kanału jest tożsama z tą związaną z zamykaniem konta Gmail.

Żeby skasować z platformy Allegro konto zmarłego sprzedawcy, konieczne jest skontaktowanie się z administracją i okazanie aktu zgonu. Każde tego typu zgłoszenie jest rozpatrywane indywidualnie.

Facebook umożliwia wyznaczenie opiekuna konta, który zajmie się profilem po śmierci użytkownika. Są dwie możliwości: albo konto uzyska status „In memoriam”, albo zostanie na stałe usunięte z Facebooka.
Czym jest konto o statusie „In memoriam”?
To specjalnie oznaczony profil osoby zmarłej. Wszystkie materiały, które zostały wcześniej udostępnione na profilu, pozostają na nim. Na koncie „In memoriam” znajomi zmarłego mogą dzielić się wspomnieniami o bliskiej osobie. Opiekun profilu może udostępnić np. informacje o pogrzebie.
Konta „In memoriam” nie pojawiają się w obszarach publicznych. Tzn. nie będą „wyskakiwać” w propozycjach osób, które możesz znać lub w przypomnieniach o urodzinach.
Facebook nie udostępnia danych logowania do profilu zmarłego.