Chemik i kibice czekają na złotych chłopaków [TRANSMISJE TV]

Chemik i kibice czekają na złotych chłopaków [TRANSMISJE TV]

Zdjęcie autora materiału

Marek Fabiszewski

Express Bydgoski

Express Bydgoski

Dwunastu siatkarzy, którzy parę tygodni temu wywalczyli złoty medal mistrzostw świata, w ten weekend zagra na parkietach PlusLigi

Dwunastu siatkarzy, którzy parę tygodni temu wywalczyli złoty medal mistrzostw świata, w ten weekend zagra na parkietach PlusLigi ©Sylwia Dąbrowa

Nowy sezon PlusLigi, ligi podwójnych mistrzów świata (2014, 2018), rozpocznie piątkowy mecz Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel . W poniedziałek w Bydgoszczy zagra PGE Skra Bełchatów, mistrz Polski.
Dwunastu siatkarzy, którzy parę tygodni temu wywalczyli złoty medal mistrzostw świata, w ten weekend zagra na parkietach PlusLigi

Dwunastu siatkarzy, którzy parę tygodni temu wywalczyli złoty medal mistrzostw świata, w ten weekend zagra na parkietach PlusLigi ©Sylwia Dąbrowa

W meczu tym kibice zobaczą w akcji mistrza świata 2014 i 2018 - Dawida Konarskiego, wychowanka Chemika Bydgoszcz, który zasilił Jastrzębski Węgiel po powrocie z Turcji.



Z tego samego klubu (Ziraat Ankara) powrócił do polskiej ligi, a dokładnie do Stoczni Szczecin, Bartosz Kurek, MVP mistrzostw świata w Bułgarii i Włoszech.

Na 14 klubów w tym sezonie w PlusLidze, aktualnego mistrza świata nie mają w swoich szeregach Indykpol AZS Olsztyn, Cuprum Lubin, Aluron Virtu Warta Zawiercie, Cerrad Czarni Radom, GKS Katowice, MKS Będzin i Chemik Bydgoszcz, czyli połowa stawki.


Ale już kibice bydgoskiego zespołu będą mogli obejrzeć w akcji trzech mistrzów świata sprzed kilku tygodni.

W poniedziałek na zakończenie 1. kolejki Chemik Bydgoszcz zagra w „Łuczniczce” z PGE Skrą Bełchatów, 9-krotnym mistrzem Polski (obrońca tytułu, finalistą Pucharu Polski i zdobywcą Superpucharu 2018).

Do Bydgoszczy przyjadą m.in. Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk i Jakub Kochanowski. Także Kamil Droszyński, wychowanek Chemika.

Inny zawodnik z rodowodem w klubie z Wyżyn, to Michał Winiarski, kapitan mistrzów świata 2014 - obecnie asystent trenera PGE Skra Bełchatów.

Inni mistrzowie świata 2018 w PlusLidze, to:

Paweł Zatorski i Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle); Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk); Damian Schulz (Asseco Resovia); Damian Wojtaszek i Bartosz Kwolek (Onico Warszawa); trener Michał Mieszko Gogol, asystent Vitala Heynena (Stocznia Szczecin).

1. kolejka PlusLigi - transmisje TV

piątek: Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel (18.00, Polsat Sport Extra), ONICO Warszawa - Cuprum Lubin (20.30, Polat Sport News);

sobota: Aluron Virtu Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów (14.45, Polsat Sport), MKS Będzin - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (17.30, Polsat Sport News);

niedziela: Stocznia Szczecin - Trefl Gdańsk (14.45, Polsat Sport News), GKS Katowice - Indykpol AZS Olsztyn (17.30, Polsat Sport News);

poniedziałek: Chemik Bydgoszcz - PGE Skra Bełchatów (18.00, Polsat Sport Extra).

POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU




Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Sport z kraju i ze świata

Zobacz więcej na Sportowy24.pl

Tabela 1. ligi

Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
Awans do Ekstraklasy
Baraż o utrzymanie w 1. lidze
Spadek do 2. ligi
Ruch Chorzów został ukarany odjęciem 6 punktów za zaległości finansowe
Stomil Olsztyn został ukarany odjęciem 1 punktu za zaległości finansowe
1 Miedź Legnica Live 34 63 17 12 5 53-27
2 Zagłębie Sosnowiec Live 34 58 17 7 10 46-32
3 Chojniczanka Chojnice Live 34 56 16 8 10 48-33
4 GKS Tychy Live 34 55 16 7 11 41-40
5 GKS Katowice Live 34 54 16 6 12 44-34
6 Wigry Suwałki Live 34 52 15 7 12 40-37
7 Raków Częstochowa Live 34 51 14 9 11 50-40
8 Stal Mielec Live 34 51 14 9 11 51-46
9 Podbeskidzie Bielsko-Biała Live 34 46 11 13 10 37-37
10 Chrobry Głogów Live 34 46 12 10 12 46-47
11 Odra Opole Live 34 45 12 9 13 37-43
12 Puszcza Niepołomice Live 34 44 11 11 12 38-38
13 Bytovia Bytów Live 34 40 10 10 14 36-45
14 Stomil Olsztyn Live 34 39 12 4 18 39-50
15 Pogoń Siedlce Live 34 38 9 11 14 42-50
16 Górnik Łęczna Live 34 35 8 11 15 29-42
17 Olimpia Grudziądz Live 34 31 7 10 17 24-37
18 Ruch Chorzów Live 34 27 9 6 19 35-58