Chemik Bydgoszcz i Polonia Bydgoszcz mają to!

marc
W rozegranych w sobotę meczach w niższych klasach rozgrywkowych po trzy punkty zdobyły m.in. zespoły Chemika, Polonii i Zawiszy Bydgoszcz.

Najtrudniejsze zadanie mieli piłkarze III-ligowej Unii/Drobex Solec Kujawski i te zapowiedzi się sprawdziły. Unici przegrali w Skolwinie z liderem Świtem 0:3. Zaczęło się w 28 min. od gola Kamila Walkowa, w 75 na 2:0 podwyższył Charles Nwaogu, a 90 minucie wynik ustalił Krzysztof Filipowicz.

W IV lidze Chemik Bydgoszcz pokonał we Włocławku zespół Lidera 4:0. Do przerwy bramki nie padły. Worek rozwiązał się na początku drugiej części. Wystarczyły dwa dokładnie podania Pawła Olszewskiego, żeby drużyna Piotra Gruszki prowadziła 2:0, po uderzeniach Macieja Kota i Roberta Frasza. W 60 min. było już 0:3, strzelcem został Szymon Babiarz. Ale na tym nie koniec. W ostatniej minucie Dawid Janicki przy asyście Patryka Nowaka jeszcze raz umieścił piłkę w siatce.

Z wygranej cieszyła się również Polonia Bydgoszcz, u siebie 1:0 nad Pogonią Mogilno. Trzy punkty zapewniła polonistom akcja z 23 minuty, kiedy Rafał Kubacki znakomicie obsłużył Adama Kardasza.

W piątej lidze (grupa I) Pomorzanin Serock zremisował bezbramkowo z BKS Bydgoszcz.

Tymczasem w I lidze kobiet nie udała się wyprawa piłkarek KKP Bydgoszcz do Gdańska. Miejscowy Sztorm wygrał pewnie 4:1. Kolejne dwa spotkania KKP również rozegra na obcych boiskach.