Cavaliada. Jarosław Skrzyczyński zwyciężył w pierwszym...

Cavaliada. Jarosław Skrzyczyński zwyciężył w pierwszym konkursie dużej rundy

Zdjęcie autora materiału

Sportowy24

Cavaliada. Jarosław Skrzyczyński zwyciężył w pierwszym konkursie dużej rundy

©Fot. Robert Wozniak

Polak na wałachu Santos Hippica triumfował w Sopocie w konkursie Speed Master dużej rundy premierowego dnia międzynarodowych zawodów jeździeckich z cyklu Cavaliada Tour. W Ergo Arenie zaplanowane jest jeszcze 12 konkursów które mają się rozegrać do niedzieli. Dwa z nich będą zaliczane do światowego rankingu.
Cavaliada. Jarosław Skrzyczyński zwyciężył w pierwszym konkursie dużej rundy

©Fot. Robert Wozniak

Skrzyczyński to triumfator poprzedniej edycji Cavaliada Tour i lider obecnego cyklu. Drugie miejsce w konkursie (wysokość przeszkód 140 cm) zajął Niemiec Andreas Brenner na wałachu Lenox III, a trzecie Dawid Kubiak na ogierze Estoril Fortuna.

Z kolej we wcześniejszym dwufazowym konkursie średniej rundy (wysokość przeszkód 135 cm) najlepsza okazała się Zuzanna Niziołek na klaczy Diamanta Baloubet.

Na piątek zaplanowano notowany w rankingach Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i Cavaliady Tour konkurs dużej rundy z rozgrywką (145 cm), konkurs potęgi skoku, a także zawody w ujeżdżeniu i halowy Puchar Polski w WKKW.

W sobotę odbędzie się m.in.
finał średniej rundy (140 cm) i Cavaliada Future, czyli rywalizacja dzieci na kucach, konkurs szybkości (135 cm) oraz Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi Cavaliada Driving Tour.

Z kolei najważniejszym punktem programu ostatniego dnia i całej imprezy ma być zaliczany do światowego rankingu i Cavaliady Tour skokowy konkurs Grand Prix (145 cm).

Do konkursów skoków zgłosiło się w Sopocie 164 zawodników z ośmiu krajów na 238 koniach. Rozegranych zostanie dziewięć konkursów CSI2* (w tym dwa zaliczane do światowego rankingu i Cavaliady Tour), trzy konkursy CSI1* i trzy konkursy CSI amatorów. Zmaganiom sportowym towarzyszą pokazy hippiczne oraz targi branżowe.

(PAP)

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Aktualności sportowe

Terminarz rozgrywek

Galeria