Bydgoszczanie wspólnie śledzą przebieg uroczystości pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Przy spichrzach przy ulicy Mostowej ustawiono specjalny ekran, na którym można było oglądać relację z Wybrzeża.
Ratusz zorganizował też bezpłatny transport dla wszystkich bydgoszczan, którzy chcieliby wziąć udział w ostatnim pożegnaniu prezydenta Gdańska. Miasto mogło zapewnić pięć autokarów, ale chętnych zebrało się do zapełnienia trzech.
Udział w sobotnich uroczystościach wzięli też przedstawiciele samorządu województwa. Specjalna delegacja Kujaw i Pomorza (marszałek Piotr Całbecki, przewodniczący sejmiku Ryszard Bober, radni województwa, a także reprezentanci samorządów miejskich, powiatowych i gminnych) mają uczestniczyć w uroczystej sesji sejmiku województwa pomorskiego. Zaplanowano ją na godzinę 10.30 a w programie będzie przyjęcie deklaracji, w której zebrani oddadzą hołd Pawłowi Adamowiczowi.
Zobacz: Pamięci Pawła Adamowicza, Prezydenta Miasta Gdańska - tutaj księga kondolencyjna
Bydgoszcz uczciła tragicznie zmarłego włodarza Gdańska również poprzez podświetlenie Mostu Uniwersyteckiego. Od piątkowego popołudnia do niedzielnego wieczora będzie on w żółto-czerwonych barwach Gdańska. Do piątku w ratuszu można było wpisywać się do księgi kondolencyjnej.
Ze względu na śmierć Pawła Adamowicza, imprezy zaplanowane w związku z rocznicą powrotu Bydgoszczy do Macierzy zostały odwołane. Dziś w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się tylko debata „Postulaty - bez nienawiści” (temat: mowa nienawiści w polskiej przestrzeni publicznej, początek o godz. 17.45, wstęp wolny), a w niedzielę oficjalne uroczystości - msza św. w Katedrze Bydgoskiej o godz. 11 oraz uroczystość wojskowa o godz. 12.15 na Placu Wolności. Na zakończenie, w Pałacu w Ostromecku o godz. 17 - koncert pianistyczny.