
Bydgoszcz włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia „Zero dla dyskryminacji”

W Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zaplanowano m.in. inaugurację „półki równościowej” w biblioteczce, połączonej z rozmową o roli książek w tematyce równego traktowania, a także wystawę pokonkursową prac złożonych w konkursie na projekt graficzny koszulki okolicznościowej dla rzeźby „Przechodzącego przez rzekę”.

Miejskie Centrum Kultury zachęca do wizyty 1 marca do kina "Orzeł", gdzie wyświetlone zostaną filmy o tematyce walki z dyskryminacją osób z niepełnosprawnościami i rasizmem. O godz. 16.00 - polski film dokumentalny "Amatorzy". O godz. 20.45 film dokumentalny produkcji USA - "Martin Luther King kontra FBI".

Muzeum Okręgowe zaprasza na wykład Michała Bomastyka pt. "Stereotyp, dyskryminacja, wykluczenie. Dlaczego potrzebujemy równościowego społeczeństwa?" Prelegent spróbuje odpowiedzieć na pytania takie jak: kiedy zaczyna się dyskryminacja i jakie są jej konsekwencje. Czy dyskryminacja może być pozytywna? Czym są stereotypy? Kiedy mówimy o wykluczeniu? Dlaczego stereotyp, dyskryminacja i wykluczenie są z sobą tak ściśle powiązane?
Wykład odbędzie się 2 marca o godzinie 18.00 w gmachu głównym MOB przy ul. Gdańskiej 4.
Michał Bomastyk, jest prezesem Fundacji Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom, której celem są działania na rzecz budowania równościowego i włączającego społeczeństwa. Ponadto jest doktorantem w Instytucie Filozofii UMK w Toruniu i jedną z osób koordynujacych Toruńską Grupę Lokalną Amnesty International oraz Poradnię dla Równości.