Bydgoszcz: Na maturalnych poprawkach największy problem był z matematyką

Redakcja
Thinkstock
Poprawkowy egzamin maturalny w sierpniu mogą zdawać ci absolwenci, którzy w maju lub czerwcu nie poradzili sobie wyłącznie z jednego przedmiotu. W naszym województwie przystąpiło do niego 2107 osób.

Do egzaminów maturalnych ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych zarówno w części pisemnej, jak i ustnej w maju i czerwcu przystąpiło w województwie kujawsko-pomorskim 13 664 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. W Bydgoszczy z maturalnymi egzaminami zmagało się 2905 uczniów. Zdało go 82 procent absolwentów. Dla porównania, w Toruniu do matury przystąpiło w tym roku 2180 osób, a zdało - 85 procent.

Licealiści nieco lepsi

Ci, którzy nie poradzili sobie w maju, ale tylko w przypadku, gdy nie zdali egzaminu w części pisemnej lub ustnej z jednego przedmiotu, mogą go zaliczać w sierpniu.

Do sesji poprawkowej w całym województwie przystąpiło 2107 osób, 90 procent z nich byli to tegoroczni absolwenci. - Szczegółowe wyniki sesji poprawkowej znane będą pod koniec września. Wtedy też będzie można ocenić tegoroczne matury - informuje Irena Łaguna, dyrektorka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku.

Na razie wiadomo, że z 13664 absolwentów, którzy przystąpili do wszystkich egzaminów obowiązkowych w maju, czerwcu i sierpniu w naszym województwie zdało 12 170 uczniów, tj. 89,1 procent. Nieco lepiej poradzili sobie absolwenci liceów ogólnokształcących - zdało 91,8 procent. Jeżeli chodzi o absolwentów techników, maturę zaliczyło 84,5 procent z nich.

Szanse na poprawkę

W Zespole Szkół Elektronicznych do poprawkowego egzaminu ustnego z języka angielskiego przystąpiła i go zdała tylko jedna osoba. Dyrektor Roman Wojciechowski jest bardzo zadowolony z maturalnych wyników. - Praktycznie ze wszystkich przedmiotów, poza językiem polskim, osiągnęliśmy najlepsze wyniki w województwie, jeżeli chodzi o technika - mówi.

W IV Liceum Ogólnokształcącym do egzaminu w sierpniu przystąpiły cztery osoby: dwie z pisemnej matematyki i dwie z ustnego języka polskiego. - Wszyscy zdali egzamin poprawkowy. Wyniki matury są porównywalne z tymi z ubiegłych lat - tłumaczy wicedyrektorka VIV LO Justyna Rościszewska.

Poprawka z matematyki nie dla wszystkich okazała się jednak do przebrnięcia. Według opinii dyrektorów szkół, egzamin poprawkowy był trudniejszy niż ten majowy. W III Liceum Ogólnokształcącym trzech absolwentów ponownie zaliczało w siepniu właśnie matematykę. - Jedna osoba nie zdała. Zdarzyło się to po raz pierwszy od 12 lat. Z wyników egzaminu maturalnego jednak jesteśmy zadowoleni. Najlepsze uzyskano, między innymi, właśnie z matematyki, biologii i języków obcych - mówi dyrektorka III LO Grażyna Dziedzic.
W I LO do egzaminu poprawkowego w z matematyki przystąpiły dwie osoby, jedna z języka polskiego. - Szkoła, jak zwykle, lokuje się w czołówce liceów. Mamy najwyższą średnią miejską. Doskonałe wyniki uzyskano, między innymi, z biologii i chemii - informuje Maria Naparty, wicedyrektorka I LO.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie