
10 największych miast pod motoryzacjną lupą
W rankingu pod lupę wzięto dziesięć największych miast w naszym kraju: Warszawę, Gdańsk, Bydgoszcz, Kraków, Katowice, Łódź, Szczecin, Wrocław, Lublin i Poznań. Wykresy przygotowano w oparciu o dane przesłane przez Yanosik (jak liczba zgłaszanych kolizji oraz średnie prędkości poruszania się po miastach), informacje udostępnione przez Urzędy Miast oraz instytucje stref płatnego parkowania oraz serwis autocentrum.pl. Tak powstał ranking miast przyjaznych kierowcom. Jako kryterium oceny przyjęto: średnie prędkości, z jakimi poruszają się kierowcy, udogodnienia oraz opłaty parkingowe, ilość zgłoszonych kolizji, koszt paliwa, ceny polis i ceny usług takich jak wymiana opon.
Ranking podzielono na 6 kategorii, które są szczególnie ważne dla kierowców w każdym mieście, bez względu na wielkość i położenie. Zsumowanie punktów z każdej części pozwoliło nam wybrać zwycięzców.
Zobaczcie, jak w zestawieniu wypadła Bydgoszcz -->>>
Pełna wersja rankingu oraz metodologia przyjęta podczas jego tworzenia na stronie OPONEO: TUTAJ
Od poniedziałku zamiana pogody! (źródło TVN/X-News):

Opłaty parkingowe
W tej kategorii bezkonkurencyjny okazał się Szczecin. Mimo że pierwsza godzina postoju w strefie płatnego parkowania nie jest najtańsza, istnieje możliwość opłacenia 15-minutowego zatrzymania i kosztuje to tylko 55 groszy. Kolejny dodatkowy punkt Szczecin otrzymał za strefę, która funkcjonuje jedynie 9 h oraz za możliwość wykupienia elastycznego abonamentu. Motocykle w Szczecinie parkują bezpłatnie. W doskonałej sytuacji są również posiadacze aut hybrydowych, którzy mogą wykupić roczny abonament za jedyne 10 zł. Miejsce drugie w tej kategorii: BYDGOSZCZ!
W którym mieście zgłaszano najmniej kolizji? Zobacz ->
Pełna wersja rankingu oraz metodologia przyjęta podczas jego tworzenia na stronie OPONEO: TUTAJ

Gdzie zgłaszano najmniej kolizji?
W tym przypadku to południe Polski opanowało podium, ponieważ najmniej kolizyjnie poruszają się mieszkańcy Kielc, Gliwic oraz Radomia. Okazuje się, że najwięcej nieuważnych kierowców jeździ po Warszawie oraz Katowicach. BYDGOSZCZ - w środku stawki
Gdzie płaci się najmniej za paliwo? Zobacz ->
Pełna wersja rankingu oraz metodologia przyjęta podczas jego tworzenia na stronie OPONEO: TUTAJ

Ceny paliwa
W porównaniu z zeszłorocznym rankingiem, paliwa do naszych samochodów niestety drożeją. Lublin, Poznań, Gdańsk i Szczecin – mieszkańcy tych ośrodków płacą najmniej za jazdę własnym środkiem transportu. Między dwoma ostatnimi pozycjami w naszym zestawieniu różnica wyniosła jedynie 1 gr. Na spore wydatki muszą nastawić się warszawiacy – tam obecnie paliwa są najdroższe. BYDGOSZCZ w tej kategorii nie uzyskała wielu punktów.
Po jakich miastach jeździ się najszybciej, a po jakich najwolniej? Zobacz ->
Pełna wersja rankingu oraz metodologia przyjęta podczas jego tworzenia na stronie OPONEO: TUTAJ