Bydgoszcz bez medalu mistrzostw Polski juniorek i juniorów

SK, marc
Pałac Bydgoszcz trening juniorkiwspólny trening seniorek i juniorek siatkarek Pałacu Dariusz Bloch
Siatkarki Pałacu po porażce z Impelem Wrocław zajęły 4. miejsce w finałach mistrzostw Polski juniorek. Z kolei młodzi gracze bydgoskiego Chemika w meczu o 5. lokatę okazali się lepsi od Trefla Gdańsk.

Po zajęciu 2. miejsca w grupie podopieczne Rafała Gąsiora i Agaty Kopczyk zmierzyły się w półfinale w Luboniu z Legionovią i uległy 2:3 (26:24, 25:23, 10:25, 17:25, 13:15). W drugim półfinale Trefl Orzeł Malbork pokonał Impel Wrocław 3:0 (25:17, 25:11, 25:20). Po porażce bydgoszczanki zagrały o brązowy medal. Niestety, w decydującym meczu uległy Impelowi Wrocław 2:3 (25:23, 25:19, 22:25, 19:25, 12:15). W decydującym meczu Pałac wystąpił w składzie: Marcinkiewicz, Maternia, Świderska, Sidor, Bilicka, Różyńska, Portalska (libero) oraz Andersohn, Musiał, Brzoska, Nowak, Popiel (libero)

W finale LTS Legionovia Legionowo pokonała Trefl Orzeł Malbork 3:0(25:23, 25:17, 25:16)

Pozostałe wyniki: 7. miejsce UKS SMS Szóstka Mielec - PTPS Piła 0:3 (27:29, 16:25, 17:25), o 5. miejsce BKS Aluprof Bielsko-Biała - UKS ZSMS Poznań 3:2 (25:14, 25:21, 15:25, 25:27, 21:19)

Drużyna seniorek Pałacu, która przygotowuje się do meczów o 9. miejsce z Legionovią w piątek rozegrała sparing w Pile z PTPS. Obaj trenerzy umówili się na cztery sety. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

- To był mecz towarzyski. W każdym secie graliśmy w innym ustawieniu. W ich trakcie nie dokonywałem zmian. Pierwsze dwa sety przegraliśmy, a kolejne dwa zwyciężyliśmy - mówił Adam Grabowski, trener Pałacu.

Pałac: Pleśnierowicz, Nowakowska, Śmieszek, Ziółkowska, Misiuna, Krzywicka, Kuligowska, Minicz, Fojucik.

W Leżajsku w turnieju finałowym walczyli juniorzy Chemika (trener Krzysztof Kowalczyk). Po piątkowej przegranej z MKS MDK Warszawa 0:3 stracili jednak szanse na medal i grali tylko o 5. miejsce. Trefl Gdańsk pokonali 3:1 (25:21, 21:25, 25:19, 26:24). Szkoda głównie porażki w pierwszym meczu z Rzeszowem 2:3.

W finale AKS V LO Rzeszów pokonał Jastrzębski Węgiel 3:0, o 3. miejsce: MOS Wola Warszawa - MKS MDK Warszawa 3:2.