Siatkarska Liga Narodów to nowa formuła World Grand Prix. Jest to projekt Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), firmy IMG (odpowiedzialna za produkcję sygnału telewizyjnego z meczów) i 21 federacji krajowych. Zarówno w lidze mężczyzn i kobiet wystąpi po 16 zespołów (12 drużyn stałych i 4 pretendentów). Mecze będą rozgrywane w formule każdy z każdym.
Reprezentacja Polski kobiet zagra w najwyższym poziomie. To efekt sukcesu z poprzedniego sezonu, kiedy biało-czerwone wygrały rozgrywki II Dywizji World Grand Prix. Polki czekają mecz z samą elitą żeńskiej siatkówki. Rozgrywki będą trwały przez 1,5 miesiąca. Najpierw wszystkie zespoły rozegrają pięć turniejów kwalifikacyjnych. Od 20 do 24 czerwca odbędzie się turniej finałowy z udziałem sześciu najlepszych zespołów eliminacji. Najsłabsze zespoły będą grały baraże o utrzymanie z drużynami z II Dywizji.
Jeden z turniejów kobiet odbędzie się w Bydgoszczy. Od 5 do 7 czerwca Polki zmierzą się z Argentynkami, Belgijkami i Niemkami.
- Cieszę się, że nowe rozgrywki zagoszczą w Bydgoszczy - mówił Rafał Bruski, prezydent miasta. - Chcielibyśmy oglądać zacięte mecze ze zwycięstwami naszych pań - dodał.
Bydgoszcz za prawo goszczenia tego turnieju będzie musiała zapłacić 400 tysięcy złotych. - To są dobrze zainwestowane pieniądze - twierdzi prezydent Bruski. - W przypadku nakładu na mistrzostwa świata efekt był siedmiokrotnie większy - podkreśla.
Sportowiec Pomorza i Kujaw 2017 - gala finałowa
- Bydgoszcz nie była jedynym kandydatem - przyznał Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związki Piłki Siatkowej. - O tym, że właśnie tu odbędzie się turniej zdecydowała bardzo dobra nasza wcześniejsza współpraca. Bydgoszcz jeśli będzie chciała przyjąć reprezentacje siatkarskie i turnieje, zawsze będzie mogła to zrobić. Ważny jest też aspekt promocyjny siatkówki. W Bydgoszczy, w Pałacu i Chemiku, bardzo dobrze pracuje się z dziećmi młodzieżą. A my chcemy jak najwięcej przyciągnąć ich do siatkówki - wyjaśniał szef polskiej siatkówki.
Nie bez znaczenia jest odpowiednia baza sportowa i hotelowa. - Hala Łuczniczka jest połączona z Artego Areną łącznikiem, więc bardzo to ułatwia treningi - podkreślił Waldemar Sagan, członek zarządu PZPS i prezes Pałacu. - Baza hotelowa w Bydgoszczy jest na wysokim poziomie i zespoły zawsze stąd wyjeżdżały zadowolone - dodał Ryszard Ciężki, prezes Kujawsko - Pomorskiego ZPS.
https://sportowy24.pl/krwawiacy-ronaldo-lewandowski-z-klockow-lego-wital-gosci-topsportowy24/ar/12874940
Już od wczoraj rozpoczęły się sprzedaże voucherów na bilety o wartości 100 zł. Gwarantują one udział w dowolnie wybranym meczu reprezentacji Polski organizowanym przez PZPS (www.ebilet.pl)
- Zależy nam żeby jak najwięcej ludzi, a głównie rodzin, uczestniczyło w meczach polskich reprezentacji i stąd ta oferta - zachęcał prezes Kasprzyk.
Przypomnijmy, że Bydgoszcz gościła turnieje WGP w 206 i 2011 roku. W Łuczniczce były też rozgrywane mecze Ligi Światowej (2003, 04, 05, 07, 08, 09, 13 i 14). Odbywały się mecze mistrzostw Europy siatkarek (2009) i mistrzostw świata siatkarzy (2014).