

W wyposażeniu ambulansu znajdują się nosze firmy STRYKER z napędem elektrycznym.
- Umożliwiają łatwiejszą obsługę, ponadto są przystosowane dla chorych bariatrycznych, o masie ciała powyżej 300 kg (do 400kg) – tłumaczy Przemysław Paciorek. - W przedziale medycznym pełnią rolę stołu operacyjnego i umożliwiają dowolne ułożenie pacjenta zależnie od jego stanu i wykonywanych procedur.

Podwozie ambulansu to najnowocześniejszy Mercedes, z silnikiem 3000 ccm V6 Diesel, automatyczną skrzynią biegów, i najnowszymi systemami wspomagania kierowcy oraz bezpieczeństwa. Kontener wraz z wyposażeniem można przełożyć na każde inne podwozie.
– To bardzo ważna cecha, biorąc pod uwagę, że w systemie ratownictwa podwozie zużywa się średnio trzy razy szybciej, niż część medyczna ambulansu – uważa wojewódzki konsultant medycyny ratunkowej.

Ambulans posiada lampy UV, więc sam się dezynfekuje po kontakcie z materiałem biologicznym i zakaźnym. Natomiast jego rozmiar nie jest większy od klasycznego furgonu, co pozwala na sprawne manewrowanie na niewielkiej przestrzeni i w wąskich uliczkach np. zabudowy miejskiej.