Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy ulicy Gdańskiej 5 zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji w dniach 16-18 listopada. W programie także wiele propozycji dla dzieci. Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny.
Dyskusja nad sposobem komunikacji
Świętując Dzień Tolerancji Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu zaprosi na interaktywny webinar o języku równościowym, tzw. inkluzywnych. Będzie o tym, jak konstruować wypowiedzi, by nasz język nie stygmatyzował i nie krzywdził różnych grup społecznych. Spotkanie ma być okazją do refleksji i autobadania gotowości do wprowadzania możliwych zmian ku równościowym rozwiązaniom.
Opowieści z życia
Odbędzie się również druga edycja Żywej Biblioteki. Tym razem jako żywe książki zaprosiliśmy osoby, które ze względu na swoje osobiste doświadczenia zechcą opowiedzieć o różnych sytuacjach, w których spotykały się z marginalizacją ze względu na pochodzenie, przekonania, orientację seksualną, chorobę, czy niepełnosprawność. Żywa Biblioteka posługuje się językiem oraz mechanizmami tradycyjnej biblioteki, by umożliwić pełne szacunku rozmowy.
Trzy dni wydarzeń
Dzień Tolerancji świętowany będzie do 18 listopada. W tym czasie odbędą się również m.in. warsztaty z wielokulturowości, spotkanie dla dzieci z książką z naszej Biblioteczki społecznika/społeczniczki. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji.
Szczegółowy program obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji:
- Środa, 16 listopada:
9.00 -10.00 - Webinarium „Język równościowy (inkluzywny)” - więcej o wydarzeniu TUTAJ
16.00 -19.00 - Żywa Biblioteka - więcej o wydarzeniu TUTAJ - Czwartek, 17 listopada:
10.00-12.00 - „Poznajmy ukraińską cyrylicę” - warsztaty językowe dla dzieci i młodzieży Stowarzyszenie Slavos - Piątek, 18 listopada:
10.00-12.00 - „Poznajmy ukraińską cyrylicę” - warsztaty językowe dla dzieci i młodzieży Stowarzyszenie Slavos
15.00-17.00 - "Empatia na styku kultur" - warsztat z zakresu wielokulturowości, którego celem jest uwrażliwienie osób uczestniczących na sytuację ludzi z doświadczeniem uchodźstwa lub migracji, usystematyzowanie wiedzy na ten temat oraz kształtowanie postawy otwartości na kontakt z przedstawicielkami i przedstawicielami innych kultur bez stereotypów i uprzedzeń. Prowadzenie Anna Wróblewska - Zawadzka. Zapisy: [email protected]
17.00-19.00 - Czytanie w Centrum, świętujemy Dzień tolerancji z książką. Warsztaty dla dzieci z Tu Czytam. - szczegóły w wydarzeniu TUTAJ
