21 listopada 1520 roku jazda polska wystawiona dzięki decyzjom zapadłym podczas sejmu bydgoskiego pod dowództwem hetmana Mikołaja Firleja wyruszyła z Bydgoszczy na Chojnice, aby zaatakować przebywające tam siły krzyżackie. Przeciwnik jednak nie przyjął walki, wycofał się w granice Brandenburgii.
21 listopada 1795 roku bydgoscy kupcy wystosowali memoriał do króla Fryderyka Wilhelma II, domagając się zaprzestania preferencji handlowych, jakie posiadał Toruń i zrównania przepisów celnych obowiązujących obydwa miasta. Król odpowiedział dopiero po dwóch latach, odmawiając spełnienia prośby.
21 listopada 1923 roku do Bydgoszczy dotarły trzy dzwony przywiezione z Warszawy przez proboszcza fary Tadeusza Malczewskiego, który wybrał je z transportu dzwonów zabranych z polskich kościołów przez wojska carskie i zwróconych Polsce w ramach rewindykacji po wojnie 1920 roku. Były wśród nich dwa dzwony z Kamieńca Podolskiego, jeden z katedry, drugi z kościoła dominikanów. W dzwonnicy katedry dzwony te działają do dziś.
21 listopada 1958 roku ekipy budowlane Bydgoskiego Przemysłowego Zjednoczenia Budowlanego po wykwaterowaniu w przyspieszonym trybie biur Przedsiębiorstwa Budownictwa Terenowego z placu przy ul. Moniuszki rozpoczęły budowę sztucznego lodowiska. Zostało ono oddane do użytku 19 grudnia 1959 roku.
21 listopada 1970 roku na ulicach Bydgoszczy pojawiły się dwa nowe tramwaje, tzw. przegubowce (zamówiono ich kilkanaście sztuk), które miały zastąpić wysłużone pojazdy. Nowe tramwaje przeznaczone zostały na najbardziej obłożoną linię Dworzec Główny – Kapuściska, czyli ósemkę.
21 listopada 1973 roku w Filharmonii Pomorskiej wystąpił amerykański pianista Garrick Ohlsson, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego z 1970 roku.
21 listopada 1981 doprowadzeni do ostateczności klienci sklepu obuwniczego WPHW przy pl. Zwycięstwa 4 w Fordonie, dokąd trafiła obfita dostawa bardzo poszukiwanego towaru zażądali od personelu kontynuowania sprzedaży po godz. 18, porze zamknięcia sklepu. Kiedy sprzedawcy odmówili, zostali zamknięci od zewnątrz na kłódki. Milicja Obywatelska odmówiła interwencji, ok. godz. 20 sprzedaż została wznowiona. Trwała do 4 nad ranem, do całkowitej wyprzedaży towaru. Obsłużono w sumie w ten sposób 175 klientów.
21 listopada 1986 roku bydgoska Służba Bezpieczeństwa zakończyła prowadzoną pod kryptonimem „Czarni” od 7 lipca 1983 roku sprawę operacyjnego rozpracowania zakonników z parafii pw. św. Andrzeja Boboli i „inspirowania wiernych do podejmowania negatywnych i szkodliwych działań wobec jezuitów”. Akta sprawy zostały zniszczone w 1997 r.
21 listopada 1992 roku miało miejsce uroczyste otwarcie czynnego już od tygodnia największego sklepu spożywczego w Bydgoszczy, „Eurosamu” w pawilonie przy ul. Magnuszewskiej, pierwszego tego typu punktu handlowego posiadającego własny, obszerny parking.
21 listopada 1998 roku nadeszły dawno nie notowane w listopadzie mrozy. Tego dnia temperatura spadła do – 17 stopni C, awaria goniła awarię, pękały rury ciepłownicze, a całe osiedla nie miały ciepłych kaloryferów.
21 listopada 2010 roku odbyła się pierwsza tura powszechnych wyborów prezydenta Bydgoszczy. Nikt nie otrzymał 50 proc. głosów. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była druga tura z udziałem Konstantego Dombrowicza (30 proc. głosów w I turze) i Rafała Bruskiego (43 proc.).