23 listopada 1874 roku nastąpiło usamodzielnienie bydgoskiego zboru Kościoła Chrześcijan Baptystów, do którego należało w mieście ok. 2 tys. osób, w tym wiele znanych osobistości życia publicznego.
23 listopada 1930 roku odbyły się wybory do Senatu RP. Prawica pomorska poszła do wyborów z hasłem, by „odebrać Niemcom mandat senacki”, który zdobyli w poprzednich wyborach do Senatu na skutek rozproszenia głosów polskich. Frekwencja w Bydgoszczy wyniosła 82 proc. Najwięcej głosów padło na sanacyjny Bezpartyjny Blok Współpracy z Rządem i Listę Narodową.
23 listopada 1955 roku przy Społecznym Ognisku Artystycznym otwarto 3-letnie Studium Dramatyczne; przyjmowani byli do niego zarówno maturzyści, jak i osoby z ukończonymi 7 klasami szkoły podstawowej. Po egzaminach zakwalifikowano do nauki w szkole 36 osób. Celem studium było wykształcenie aktorów do amatorskich zespołów estradowych i teatralnych w ośrodkach kultury.
23 listopada 1970 roku w oddanym świeżo do użytku pawilonie handlowym przy al. Planu 6-letniego na tzw. Kapuściskach II uruchomiony został pierwszy sklep komisowy sprzętu radiowo-telewizyjnego, umożliwiający bydgoszczanom zbywanie i nabywanie używanych odbiorników radiowych i telewizyjnych.
23 listopada 1974 roku w godzinach wieczornych wybuchł groźny pożar na terenie Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego, w wagonowni. Przybyłym 16 jednostkom Straży Pożarnej udało się zapobiec rozszerzeniu pożaru, nikt nie został ranny. Na miejsce przybyli przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich.