
Wśród projektów ponadosiedlowych Fabryka Lloyda jako Dom Kultury oferuje wynajęcie sceny plenerowej, na której mogłaby się odbywać dwudniowa... Gala gwiazd disco polo.
- To pierwsze wydarzenie w Bydgoszczy z zakresu muzyki disco-polo na taką skalę - czytamy w opisie projektu. Na gali w sierpniu mieliby wystąpić topowi wykonawcy tego gatunku muzyki, jak: Zenek Martyniuk z zespołem Akcent, Boys, Toples, Milano, Feel, Cleo. Wstęp na wydarzenie byłby bezpłatny. Koszt przedsięwzięcia szanowany jest na 150 tys. zł.

Osiedlowe życie kulturalne z pewnością ożywiłaby scena plenerowa u zbiegu ul. Wrocławskiej i Nakielskiej. To projekt nr 38, który zaopiniowały rady osiedli: Szwederowo, Wilczak i Okole. Jej wybudowanie oszacowano na 1547000 zł.

O głosy mieszkańców - ponadosiedlowo pod numerem 60 - walczy też pomysł odbudowy rzeźby koguta Mistrza Twardowskiego. Rzeźba miałaby być interaktywna - jak kiedyś - zwłaszcza dzieci mogłyby na nią usiąść i zrobić sobie fotkę. Selfie z kogutem w internecie z pewnością robiłoby furorę wśród mieszkańców, jak i turystów, promując nasze miasto. Gdzie miałby stać kogut? To zostanie uzgodnione z konserwatorem zabytków już w trakcie realizacji zadania, o ile ten pomysł zbierze na tyle dużo głosów, by zostać wpisanym do wykonania w 2022 r.

Wśród małych projektów społecznych proponowany jest, np. Piknik zdrowej wiejskiej żywności (projekt nr 12) przy muzyce country, jaki miałby się odbyć w Fordonie na placu przy ul. Orląt Lwowskich, gdzie prócz producentów ekologicznej żywności z pobliskich gmin, byłaby też prezentacja sprzętu rolniczego - tego nowoczesnego, jak i z dawnych lat.