- Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komisariatu na Śródmieściu ustalili, że jedna z mieszkanek tej dzielnicy posiada papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy i handluje nimi na jednym z targowisk - mówi podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. - Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Szybko okazało się, że ich podejrzenia były słuszne.
Po dojeździe na miejsce, podejrzewaną o to przestępstwo kobietę, kryminalni zauważyli w ustalonym miejscu jej pracy. Policjanci przedstawili powód interwencji i przeszukali stragan.
- Ujawnili paczki z papierosami oraz worek z tytoniem bez polskich znaków akcyzy - mówi podkom. Lidia Kowalska. - Na tym jednak nie koniec. Kolejne opakowania papierosów kryminalni ujawnili w zaparkowanym nieopodal samochodzie należącym do kobiety. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 22 tysiące sztuk papierosów oraz niemal 2 kilogramy nielegalnego tytoniu. 56-latka została zatrzymana.

Kobieta usłyszała zarzuty z Kodeksu karnego skarbowego. Odpowie za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy ze sprzedaży, których zrobiła sobie stałe źródło dochodu.
Wartość uszczuplenia dochodów skarbu państwa została określona na łączną kwotę ponad 22 tys. zł.
FLESZ - Piątkomania we Włoszech, Italia śpiewa o Polaku piosenki, kibice projektują dla niego szaliki