Burze - Ostrzeżenia IMGW [12.05.2018]. Radar burz LIVE. Gdzie są burze? [ostrzeżenia: wielkopolskie, dolnośląskie, zachodniopomorskie]

sier
Radar burz - LIVE. IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe przed burzami dla kilku województw. Śledź sytuację pogodową na bieżąco. archiwum Polska Press, blitzortung.org
IMGW - ostrzeżenia pogodowe na sobotę, 12 maja 2018. Sprawdź na radarze burzowym, gdzie jest burza. UWAGA! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał na 12.05.2018 ostrzeżenia przed burzami pierwszego stopnia! Do godz. 7.30 obowiązywały one w trzech województwach: zachodniopomorskim, wielkopolskim i dolnośląskim. Zjawiska miejscami mogą być gwałtowne! W ciągu dnia w sobotę, 12 maja, sytuacja meteorologiczna będzie się jednak stabilizować, a front burzowy, przemieszczający się ze wschodu na zachód, osłabnie. [Burze w Polsce, radar burz, radar opadów, mapa pogodowa online].

Co czeka nas w pogodzie w niedzielę i kolejne dni? (źródło TVN/X-News):

AKTUALIZACJA, sobota, 12 maja, godz. 22.13

W całej Polsce noc powinna być spokojna. Możliwe jedynie lokalne wyładowane o małym natężeniu. Aktualnie nigdzie w Polsce nie ma burzy, a front burzowy w zachodniej części kraju zanikł. IMGW informuje, że jutro, 13 maja, burze mogą wystąpić na krańcach wschodnich kraju. Taką prognozę przedstawia IMGW na noc z 12 na 13 maja: "W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo na krańcach zachodnich duże i tam miejscami przelotne opady deszczu oraz zanikające burze. Na wybrzeżu miejscami silne zamglenia. Temperatura minimalna od 6°C, 9°C na wschodzie i w kotlinach górskich do 13°C, 14°C na zachodzie kraju, chłodniej na Podhalu: od 4°C do 6°C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków wschodnich".

AKTUALIZACJA, sobota, 12 maja, godz. 20.10

Front burzowy w pasie od Poznania do Wrocławia osłabł. Na razie niewielkie wyładowania w okolicy Wrocławia. W pozostałych częściach Polski możliwe tylko lokalne burze o niewielkiej sile.

Sobota, godz. 20.10 blitzortung.org

AKTUALIZACJA, sobota, 12 maja, godz. 18.30

Uwaga, w Polsce znowu wyładowania. Frot burzowy uformował się w pasie od Poznania do Wrocławia i dalej, w kierunku Czech i Austrii. Burzom towarzyszą opady deszczu do 5 litrów na metr kwadratowy i porywy wiatru osiągające prędkość do 60 kilometrów na godzinę. Burze przesuwają się na północny zachód z prędkością 30 km/h.

Sobota, godz. 18.30 blitzortung.org

AKTUALIZACJA, sobota, 12 maja, godz. 12.24

Burze występują obecnie jedynie w Tatrach i w okolicy Jeleniej Góry, w pobliżu granicy z Czechami. Synoptycy nie wykluczają wystąpienia lokalnych burz. Te mogą zdarzyć się w ciągu dnia w całej Polsce. Dzień w całej Polsce upłynąć ma pod znakiem słońca i wysokiej temperatury.

blitzortung.org

AKTUALIZACJA, sobota, 12 maja, godz. 9.30

Jak przewidywali synoptycy, piątek niemal w całej Polsce upłynął pod znakiem burz. W sobotę, 12 maja, burze mogą wystąpić na zachodzie kraju. Front burzowy przesuwa się na ze wschodu na zachód. Wczoraj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla trzech województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego - w tych regionach do godzin porannych mogły występować lokalnie burze z gradem. IMGW na swojej stronie informuje o dzisiejszej pogodzie: "W dzień we wschodniej połowie kraju zachmurzenie przeważnie małe. Na zachodzie oraz w Tatrach zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm. Rano w zachodniej połowie kraju miejscami silne zamglenia i mgły, ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 21°C miejscami na wschodzie i w obszarach podgórskich do 25°C na krańcach zachodnich, chłodniej nad morzem, od 17°C do 22°C. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h".

blitzortung.org

AKTUALIZACJA, godzina 21.47, piątek, 11 maja 2018

blitzortung.org

[/lista]Silne wyładowania w regionach położonych w obrębie granic województwa kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Gwałtowna nawałnica przeszła niedawno przez Trójmiasto. Opady były tak silne, że wiele ulic zostało zalanych. Na nocne wyładowania powinni przygotować się mieszkańcy Kujawsko-Pomorskiego. Poniżej nagranie z Łodzi, gdzie burza przeszła w godzinach popołudniowych.

AKTUALIZACJA, godzina 17.05, piątek

Burze przechodzą obecnie przez całą Polskę od Gdańska po Kraków i przesuwają się na zachód.

blitzortung.org

(sat24.com)
[

](http://pl.sat24.com/pl)

AKTUALIZACJA, godzina 14.35, piątek

Burze w Polsce, godzina 14.30, piątek, 11 maja 2018 lightingmaps.org

Burze występują obecnie w Małopolsce, na Podlasiu, w woj. świętokrzyskim, śląskim, mazowieckim, pomorskim i zachodniopomorskim. Jak podał IMGW, burze będą się dalej rozwijać. Miejscami możliwy jest grad oraz obfite opady deszczu - nawet do 40 mm. Wiatr miejscami może osiągać 90 km/h.

Radar burz LIVE. Ostrzeżenia IMGW [piątek, 11 maja 2018]

AKTUALIZACJA, godz. 13.37, piątek, 11 maja 2018

Wyładowania atmosferyczne w Polsce, 13.35, piątek, 11 maja blitzortung.org

Obecnie intensywna burza przechodzi między Warszawą a Łodzią. Grzmi bardzo mocno w woj. Świętokrzyskim (okolice Kielc oraz Ostrowca Świętokrzyskiego). W pozostałej części kraju również notuje się sporo wyładowań. Burza przechodzi także na pograniczu Małopolski i woj. śląskiego. Mocno grzmi na Pomorzu w okolicach Słupska. Śledźcie na bieżąco radar burzowy i czytajcie komunikaty IMGW.

AKTUALIZACJA, godz. 12.35, piątek, 11 maja 2018
UWAGA! w Polsce pojawiły się pierwsze burze. Wyładowania atmosferyczne odnotowano na wschód od Bydgoszczy (kujawsko-pomorskie). Grzmi również m.in. w okolicach Łowicza, Skierniewic i Kielc.

Wyładowania atmosferyczne w Polsce, godz. 12.30, piątek, 11 maja 2018. blitzortung.org

AKTUALIZACJA, godz. 11.53, piątek, 11 maja 2018
Obecnie na terenie Polski nie występują burze. Sytuacja jednak niebawem się zmieni. Wyładowania atmosferyczne, silny wiatr oraz grad i obfite opady deszczu mogą pojawić się w pasie od północnej Polski, przez centrum kraju aż do południowych regionów. To właśnie dla nich IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe drugiego stopnia przed burzami z gradem. Zachowajcie ostrożność, śledźcie na bieżąco radar burzowy i mapy pogodowe. Przydatne adresy znajdziecie w dalszej części artykułu.

AKTUALIZACJA, godz. 9.10, piątek, 11 maja 2018
IMGW wydał ostrzeżenia 2. stopnia (w trzystopniowej skali) przed burzami z gradem dla Śląska, Małopolski i woj. świętokrzyskiego. Uwaga! Suma opadów miejscami może wynieść do 40 mm!

Ostrzeżenia pogodowe IMGW przed burzami, piątek, 11.05.2018

Uwaga, dziś w Polsce można spodziewać się niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Burze mogą przynieść silny wiatr, obfite opady deszczu, powodujące podtopienia. Miejscami możliwy grad. Najbardziej zagrożone województwa to śląskie, świętokrzyskie, małopolskie, wielkopolskie, pomorskie, łódzkie i kujawsko-pomorskie. Dla nich IMGW wydał ostrzeżenia pogodowe. Śledźcie na bieżąco radar burz i mapy pogodowe online. Burze mogą dziś powodować zniszczenia. Obecnie (piątek, godz. 8.45) radar burzowy online nie wykazuje nad Polską żadnych wyładowań atmosferycznych.

Ostrzeżenia meteorologiczne IMGW

"Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Najintensywniejsze zjawiska burzowe wystąpią na wschodzie województwa. Istnieje prawdopodobieństwo 30% wystąpienia lokalnych opadów do 50 mm. - takie ostrzeżenie IMGW przed burzami dla woj. wielkopolskiego pojawiło się na stronie internetowej instytutu. Ostrzeżenie obowiązuje od południa w piątek 11 maja do południa w sobotę. Podobne ostrzeżenia pogodowewydano dla innych zagrożonych regionów. Ich treść można sprawdzić na stronie IMGW (link zamieszczamy w tekście poniżej)

Radar burzowy LIVE, radar opadów, mapa pogodowa online

Śledźcie na bieżąco komunikaty IMGW oraz radar burz (adresy do najlepszych radarów burzowych podamy poniżej). Zjawiska pogodowe w Polsce mogą dziś być niebezpieczne. Burze mogą pojawić się również w innych regionach Polski.

Zobacz również:
Skład reprezentacji Polski na MŚ w piłce nożnej 2018. Szeroka kadra reprezentacji na MUNDIAL 2018

Gdzie będzie burza? Polscy Łowcy Burz ostrzegają

Uwaga! Jutro (piątek - przyp. red.) zwłaszcza w pasie od Pomorza Gdańskiego przez Kujawy, Ziemię Łódzką po Śląsk spodziewamy się wystąpienia miejscami gwałtownych burz przynoszących ulewne opady deszczu, gradobicia oraz punktowo bardzo silne porywy wiatru. Burze będą charakteryzować się również wysoką aktywnością elektryczną.

Radar burzowy LIVE, radar opadów - gdzie jest burza?

  • Mapa pogodowa online. Formowanie się burz oraz kierunek ich przemieszczania można śledzić na stronie SAT24.com. W tym serwisie można również znaleźć radar opadów.
  • Śledź na bieżąco ostrzeżenia IMGW dla swojego województwa na stronie IMGW: http://pogodynka.pl/ostrzezenia
  • Radar burzowy - LIVE. Informacje o wyładowaniach atmosferycznych znajdziesz na https://www.lightningmaps.org/. Na tej mapie dokładnie zobaczysz, gdzie obecnie występują burze.

Zobacz również:

Jak zachowywać się podczas burzy. Proste zasady, które pomog...

Jak zachowywać się w trakcie burzy?

Jak zachowywać się w trakcie burzy? Przestrzeganie tych zasad zminimalizuje niebezpieczeństwo uderzenia piorunem. Śledź komunikaty i ostrzeżenia pogodowe. Pierwsza zasada, to nie dać się zaskoczyć burzy - szczególnie, gdy wybieramy się w dalszą wędrówkę. Jeśli, mimo wszystko, burza zaskoczy cię, to...

Pamiętaj! Na porażenie piorunem bardzo narażone są osoby, które przebywają na otwartym terenie. Nie lekceważ zbliżającej się burzy - piorun może uderzyć nawet, jeśli wydaje ci się, że jest ona jeszcze daleko. Wyjdź z wody, jeśli jesteś na łódce - przypłyń natychmiast do brzegu - porażenie piorunem na środku jeziora jest o wiele bardziej prawdopodobne. W trakcie burzy nie używaj telefonu komórkowego. Odłóż też takie sprzęty, jak wędki, kije golfowe, itp. Poszukaj schronienia. Bardzo bezpieczny jest samochód (pod warunkiem, że nie zaparkowałeś go pod drzewem!). Gdy nie ma auta, szukaj jaskini, budynku. Jeśli tych również nie ma w pobliżu - schroń się np. w dolinie.

Prognoza pogody [TVN Meteo, x-news]

Sytuacja pogodowa w Polsce, w czwartek, 10 maja
Aktualizacja, godzina 17.28, czwartek 10 maja 2018
Burze w województwach dolnośląskim i wielkopolskim. W województwach zachodniopomorskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim i lubelskim również grzmi.

Burze w Polsce w czwartek, 10 maja 2018 blitzortung.org

Aktualizacja, godzina 15.40

Burze w Polsce w czwartek, 10 maja 2018 blitzortung.org

Największe wyładowania atmosferyczne są obecnie notowane na Dolnym Śląsku. Burze przesuwają się na północ. Niebawem dotrą do woj. lubuskiego. Grzmi również w Wielkopolsce, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.

[

](http://pl.sat24.com/pl)
(sat24.com)

Aktualizacja, godzina 13.46

Burze w Polsce w czwartek, 10 maja 2018 lightingmaps.org

Komórki burzowe, które wykształciły się na Dolnym Śląsku (jedna w okolicach Wałbrzycha, druga w okolicach Jeleniej Góry) wędrują na północ. Wyładowania atmosferyczne odnotowano również w Lubelskiem (okolice Zamościa i Chełma). Zachowajcie ostrożność, śledźcie na bieżąco ostrzeżenia IMGW oraz radar burz online.

Aktualizacja, godzina 12.56
Tuż przed godziną 13.00 burze odnotowano w województwie dolnośląskim. Wyładowania atmosferyczne pojawiły się na północ od Jeleniej Góry oraz w okolicach Wałbrzycha.

Burze w Polsce w czwartek, 10 maja 2018 blitzortung.org

Ostrzeżenia pogodowe IMGW przed burzami, 10.05.2018

Uwaga, IMGW wydał w czwartek ostrzeżenia przed burzami dla województw:

  • zachodniopomorskiego,
  • wielkopolskiego,
  • lubuskiego,
  • podlaskiego
  • dolnośląskiego

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3