Bundesliga. Bayern gromi Wolfsburg. Robert Lewandowski wyrównał osiągnięcie Cristiano Ronaldo

Jakub Niechciał
W ostatnim w 2021 roku ligowym meczu Bayern Monachium rozgromił 4:0 VfL Wolfsburg, a Robert Lewandowski nie tylko dogonił Cristiano Ronaldo w liczbie bramek zdobytych w roku kalendarzowym. Wyśrubował również rekord Gerda Muellera.

Kapitan reprezentacji Polski miał przed meczem z Wolfsburgiem na koncie 68 bramek zdobytych w roku kalendarzowym, co już było jego najlepszym osiągnięciem w karierze. Tylko jednego gola brakowało mu, by wyrównać osiągnięcie Cristiano Ronaldo, który w 2013 roku trafiał do siatki 69 razy.

Lewandowski miał również szansę pobić kalendarzowy rekord Bundesligi. Dwa gole zdobyte we wtorkowym meczu z VfB Stuttgart pozwoliły mu dogonić Gerda Muellera, który zdobył 42 bramki dla Bayernu w 1972 roku. W piątek Polak mógł zostać samodzielnym liderem w tej klasyfikacji.

Został, choć dosłownie rzutem na taśmę. Bawarczycy dominowali od początku. Szybko też objęli prowadzenie, po bramce Thomasa Muellera. Po przerwie kolejne bramki dla mistrza Niemiec zdobyli Dayot Upamecano i Leroy Sane. Konto Lewandowskiego pozostawało puste. Dopiero w 88. minucie Polak wykorzystał podanie głową Jamala Musialy i potężnym strzałem pokonał Koena Casteelsa.