BTŻ znów na podium w Rybniku [zdjęcia]

W niedzielę na torze miejscowych Rybek rozegrano kolejne zawody w klasach 50 oraz 80-125 cc.

W 2. rundzie drużynowych mistrzostw Polski w klasie 80-125 cc wygrała Stal Toruń (30 pkt). Ekipa Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego zajęła 2. miejsce (29). Podopieczni trenera Jacka Woźniaka wygrali inauguracyjny turniej i liderują klasyfikacji generalnej.

W zawodach indywidualnych w klasie 50 cc drugi z dorobkiem 11 oczek był Emil Maroszek z BTŻ (dzień wcześniej zajął 3. miejsce). Dorobek punktowy pozostałych zawodników BTŻ: Maks Pawełczak 7, Maciej Kurzawski 6.

W sobotę w Rybniku odbyła się kolejna runda IMP. Wygrał Lewandowski, a Przyjemski był trzeci.