BTŻ w gazie. Oskar Funtowicz pierwszy raz na podium [ZDJĘCIA]

W Gdańsku rozegrano kolejne rundy indywidualnych mistrzostw kraju i Pucharu Polski par klubowych na miniżużlu. Ścigali się także chłopcy do 10. roku życia, którzy nie posiadają jeszcze licencji "MŻ". Z dobrej strony pokazali się zawodnicy Bydgoskiego Towarzystwa Żużlowego.

Turniej indywidualny wygrał Dawid Piestrzyński z Rybnika. Trzeci był Emil Maroszek z BTŻ. Miejsca pozostałych naszych w Gdańsku: 17. Maciej Kurzawski, 21. Kacper Tuczkowski. W klasyfikacji generalnej IMP (po czterech rundach) Maroszek zajmuje 4. pozycję ze startą zaledwie 3 oczek do miejsca medalowego.

W parach triumf Rybek Rybnik, bydgoszczanie (Maroszek 11 pkt, Kurzawski 3, Tuczkowski 0) na 5. pozycji ex aequo ze Stalą Toruń. W "generalce" BTŻ zajmuje 4. lokatę ex aequo z Włókniarzem Częstochowa.

Nad morzem w weekend ścigali się też chłopcy do 10 lat (bez licencji „MŻ”). W sobotę wygrał Maksymilian Pawełczak, drugi był Oskar Funtowicz (obaj z BTŻ). Funtowicz dzień później zakończył na 3. pozycji. Oskar pierwszy raz w życiu stał na podium zawodów miniżużlowych!

Maks w niedzielę gościł w Głażewie, gdzie wygrał dwa wyścigi Pit Bike Pucharu Polski i umocnił się na czele klasyfikacji generalnej.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0