Jacek Czaplewski
od 16 lat
Zaczęła się umowna wiosna w eWinner 2 lidze. Fani trzeciego szczebla czekali na kolejne mecze przeszło sto dni. Nie brakowało wielkich emocji. Przegrał lider, siedem bramek padło w derbach Dolnego Śląska. Polecamy obszerne skróty meczów 20. kolejki.

Bramki z 20. kolejki eWinner 2 ligi

Najwięcej kibiców przyszło na Arenę Lublin - 2629 osób. Miejscowy Motor, tuż przed walką z Rakowem w ćwierćfinale Pucharu Polski, podjął Górnika Polkowice. I nie zawiódł, bo wygrał 3:1, mimo że zaczął od straty bramki. Ze względu na dużą stratę z jesieni zespół prowadzony przez Goncalo Feio nadal zajmuje jednak odległe dziesiąte miejsce.

W pierwszej kolejce po przerwie porażkę zaliczył lider. Kotwica Kołobrzeg na wyjeździe uległa Zniczowi Pruszków, przegrywając 1:3. Z tej okazji niespecjalnie skorzystał goniący w tabeli KKS 1925 Kalisz. Wicelider bezbramkowo zremisował z walczącą o baraże do 1 ligi Olimpią Elbląg.

Bramkowy remis 1:1 padł w hicie kolejki między Stomilem Olsztyn a Polonią Warszawa. Najwięcej emocji przysporzyły jednak derby Dolnego Śląska. W meczu rezerwach Śląska Wrocław z Zagłębiem Lubin padł wynik 4:3. Hat-trickiem popisał się Patryk Szwedzik, ale to gol Przemysława Bargiel z rzutu karnego w 86 minucie okazał się decydujący. Miedziowym nie pomogły posiłki z pierwszego zespołu, czyli występy Kacpra Bieszczada czy Mateusza Bartolewskiego.

Po derbowej porażce rezerwy Zagłębia spadły do strefy spadkowej. Zajmują piętnaste miejsce, rezerwy Śląska nadal są za nimi, ale już tylko z punktem straty.