Bochenek znów zaskoczył

Sławomir Kabat
Aż 9 medali wywalczyli bydgoszczanie podczas 56. Halowych Mistrzostw Polski w Spale. W ostatniej chwili do składu reprezentacji na mistrzostwa świata wskoczył Dominik Bochenek (Zawisza).

240 zawodników z 76 klubów rywalizowało o medale w hali w Spale. W sezonie olimpijskim kluby i związek dały trenerom i zawodnikom prawo wyboru startów pod dachem, stawiając jako najważniejszy cel igrzyska olimpijskie w Londynie. Dla tych, którzy się zdecydowali ubiegać o kwalifikacje na halowe mistrzostwa świata w Istambule (9-11 marca), była to ostatnia szansa wypełnienia minimów.<!** reklama>

Z tej okazji skorzystał po raz drugi w karierze Dominik Bochenek. W finale biegu na 60 m ppł zdobył srebro 7,68, ale czas, jaki osiągnął, to minimum na halowe mistrzostwo świata. Triumfował Artur Noga (Warszawianka) 7,65. Przypomnijmy, że rok wcześniej także na ostatniej imprezie przed mistrzostwami świata w Daegu, przed własną publicznością Bochenek wywalczył w ostatnim starcie podczas mistrzostw Polski paszport na MŚ w Korei Płd. Obok Marcina Lewandowskiego w biegu na 800 m będzie drugim naszym reprezentantem na tej imprezie.

W sumie zawiszanie w Spale wywalczyli siedem medali (3, 3, 1). Obok Bochenka podwójnie na podium stawali sprinterzy z grupy trenera Jacka Lewandowskiego.

Dariusz Kuć wywalczył złoto w biegu na 60 m z czasem 6,70, na 200 m dołożył brązowy medal - 21,30. Z kolei Marika Popowicz zdobyła dwa srebrne krążki na 60 m (7,35) i 200 m (24,15).

Z tytułów mistrzowskich cieszyli się Łukasz Michalski w skoku o tyczce 5,60 (mistrz świata Paweł Wojciechowski nie startował z powodu zatrucia pokarmowego) oraz Szymon Czapiewski w siedmioboju - 5.527 (60 m - 7,30, w dal - 7,22, pchnięcie kulą - 13,04, wzwyż - 1,97, 60 m ppł - 8,53, skok o tyczce 4,90, 1500 m - 2.53,40). Marcin Dróżdż nie ukończył konkurencji.

Bardzo zadowolony po starcie swoich podopiecznych był dyrektor BKS Błażej Baumgart. Z trzech zgłoszonych zawodników, dwóch stanęło na podium i poprawiło rekordy życiowe. W trójskoku Jakub Daroszewski zdobył srebrny medal (15,94), a Iga Baumgart była trzecia w finale biegu na 400 m (54,52).

Wyniki pozostałych bydgoszczan: skok w dal 6. Łukasz Masłowski (Zawisza) 7,30, 8. Łukasz Wróbel (BKS Bydgoszcz) 7,23, skok o tyczce 7. Paula Warawąsowska (Zawisza) 3,60