BMW pędziło przez Grudziądz 118 km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy [wideo]

(tik)

W Grudziądzu kierowca BMW jechał z prędkością 118 km/h w miejscu, gdzie można jechać najwyżej 60-tką. Tyle wskazał policyjny videorejestrator. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i ukarali mandatem prowadzącego pojazd 33–letniego mężczyznę.

W środę (9 stycznia) na ul. Peszkowskiego w Grudziądzu policyjny videorejestrator zarejestrował jadące z nadmierną szybkością BMW. Mundurowi, którzy poruszali się nieoznakowanym radiowozem zmierzyli prędkość pojazdu. Policyjne urządzenie wskazało, że kierowca pędził 118 km/h w miejscu, gdzie można najwyżej 60 km/h.

- Funkcjonariusze zatrzymali bmw do kontroli. Autem kierował 33-latek, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem i otrzymał 10 punktów karnych - podaje asp. szt. Jacek Jeleniewski z KMP w Grudziądzu. - Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, gdyż przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h miało miejsce w obszarze zabudowanym. Informacja o popełnionym przewinieniu trafi teraz do właściwego starosty, który wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku grudziądzcy policjanci 61 razy odbierali kierowcom prawo jazdy z powodu przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. W tym roku to pierwszy taki przypadek.

 allegro

Legendarny Rolls-Royce trafił na aukcję WOŚP! Trwa licytacja...

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.01.2019, 13:23

Hehe to teraz mu zostaje prawko z dokumencik pl :D

14.01.2019, 01:44

W dniu 14.01.2019 o 00:12, klik8 napisał: kapuś sb 
 
  Masz niedobre nawyki patrzenia w lustro.  :rolleyes:

13.01.2019, 22:25

A jakie tam są pasy to niech policja stoi tam gdzie trzeba a nie tylko poluje i paliwo marnuje

13.01.2019, 20:01

yanosik został w domu...

13.01.2019, 19:55

Mój rekord tam to 134 ;) kto da więcej?[/160

13.01.2019, 18:54

Facet widocznie nikogo nie straciłeś na pasach bo jakiś debil jechał ponad 100 w terenie zabudowanym ja jestem za 1000zl kary 20 pkt i zabranie prawka na 5 lat stóp morderców na drogach! Danie

13.01.2019, 18:10

należałoby przed takimi wariatami się ostrzegać, choćby w yanosiku

13.01.2019, 16:05

500+?

13.01.2019, 15:56

Z całym szacunkiem dla policji która zatrzymała pirata, na jakiej podstawie zabrano prawo jazdy? Kreski wasz fotoradar, suszarka bądź czujnik w pęcherzu moczowym wskazuje wam wartość 119 to możecie to najwyżej ukarać jakby jechał 109 bo żadne urządzenie nie posiada homologacji z atestem pomiaru co do kilometra na godzinę. Najmniejsza błędna to 10 km/h. Można było 60 wg pomiaru jechal 109.to za co tu prawko zatrzymywać? Do pirata, podpisałeś? Bierz nawet przeciętnego adwokata i się odwołaj. A potem grzecznie zapłać 500 zlotych mandatu i nie zapierd4laj tyle w zabudowanej.

13.01.2019, 12:44

Wiadomość weekendu!!!!!!!!!!!! Szoooook złapali go, ale się namęczyli. To musiała być akcja roku chyba!!!!

13.01.2019, 12:36

Chciałbym zauważyć mały szczegół jeśli chodzi o dozwoloną prędkość.Obejrzałem nagranie i jest to średnicówka na której poruszać się można z prędkością do 80km/h a nie jak nie jak jest napisane 60km/h.

13.01.2019, 11:15

To ten w okularach z wgientymi drzwiami zwany playboy gitarzystą

13.01.2019, 11:02

BMW to nie samochód, to stan umysłu.

13.01.2019, 10:10

Czy to jest wogóle zdarzenie warte umieszczenia w wiadomościach??? Policja nie dba o bezpieczeństwo tylko zależy jej na złapaniu "jelenia". Stoją tam gdzie najłatwiej się zagapić, pomylić etc. Rozmawiałem z tymi geniuszem żeby patrolowali odcinek gdzie motocykliści szaleją w weekendy.... powiedzieli żebym sam spisał numery jak widzę naruszenie przepisów:)))))

13.01.2019, 02:59

Podobno to ten z fado

12.01.2019, 23:37

To niech policję też karają za łamanie przepisów. I karać wszystkichKundel sra mandatBez kagańca mandat be smyczy mandat Po22 mandat.
Ale nie tylko do kierowców się przypierdalac i stawać tam gdzie można nabić kasę. A nie dla bezpieczeństwa!!!

12.01.2019, 23:36

To niech policję też karają za łamanie przepisów. I karać wszystkichKundel sra mandatBez kagańca mandat be smyczy mandat Po22 mandat.
Ale nie tylko do kierowców się przypierdalac i stawać tam gdzie można nabić kasę. A nie dla bezpieczeństwa!!!

12.01.2019, 22:40

Jak tak czytam, to mam wrażenie, że według niektórych to policja piratom i łamiącym przepisy w pas powinna się kłaniać. Może karty niech wydają na 6 naklejek jak sieć handlowa. W zamian za łamanie przepisów wydadzą naklejki i wymiana na bony, a może książki. Oo.. na kodeks drogowy może albo książki niczym z kursu na prawo jazdy? Ja nie wiem, że u nas jak wchodzi przepis to trzeba go albo łamać, albo omijać. Ale to już pal sześć. Najgorzej jak nie dociera za co. Auta za 5tys mandat za 1tyś i lament. A jak nie to za 300 tyś i panisko. Nie zapłaci, bo w sądzie wygra,bo już jedną taką sprawę ma, po czym wypala, że nawet wyrok jeszcze nie został ogłoszony. Ludzie, zlitujcie się. Jest znak, są przepisy i tyle. Łamie przepisy biorę mandat i dziękuję do widzenia z pełnymi konsekwencjami. Też człowiek nie jest święty, ale kurde. Jadę świadomy wiem co robię i biorę. Dobre porównanie z zagranicą jak mówią i co widać. Bo tam jak pojedziecie to nawet nie piardniecie, tylko jak truśki. Po co 60? Żebyście pytali. Będzie 80 na całym i tak za mało będzie. Zrobią 100 też. Bo taka mentalność u nas. A gościa który tym bardziej zna teren i wie gdzie są kontrolę, wali na przysłowiową pałę ponad 50 nad górkę w zabudowanym, to ja w życiu nie zrozumie. W Niemczech 3 pasy autostrady odcinek 30km i potrafili postawić 100km/h dla aut osobowych i 60km/h dla ciezarowych na A2. Dziwne? A no dla nas dziwne.

12.01.2019, 21:45

To dlaczego mam szanować lub brać pod uwagę opinie niedouczonych łamiących przepisy nieudaczników życiowych którym tylko praca w policji została bo nic innego nie potrafią

12.01.2019, 21:42

Więc policja to też takie tempaki bo jeżdżą nieoznakowanymi bmw

12.01.2019, 16:50

To przecież bmwi. Oni podobno tak mają

12.01.2019, 16:47

obwodnica, dwa pasy w jedną stronę, brak przejścia dla pieszych!dlaczego tam jest tyko 60km/h!!?

12.01.2019, 14:54

Noooooooo toooo jest wyczyn dla naszej policji do opisania i pochwalenia się na łamach gazety. Masakra

12.01.2019, 13:11

Policja nie jest dla bezpieczeństwa ile było wypadków na średnicówce. A story jak w policję przyjechali bo kury stały tam gdzie niewolno

12.01.2019, 12:03

W dniu 11.01.2019 o 17:30, Mm napisał: Brawo Panowie tak trzymać. Do 80 podnieśli i też mało. Jeszcze przyjrzyjcie się na rondo przy Castoramie. Jak banda oszołomów na wyścigu na tym odcinku. Zarówno zjazd jak i dojazd do ronda gdzie są pasy i przejście.
przyjrzyjcie sie na Konstytucji 3 Maja od Debowego Wzgorza w strone Mniszka jak kierowca widzi kogos na pasach/nie wszyscy/ to przyspiesza a w srode sarne rozjechali ciekawe kiedy ludzi to jak ze wszystkim wtedy dopiero beda kontrole no poczekamy zobaczymy No ale policja zamalo zarabia wiec wszedzie nie moga byc