BKS wyżej od Zawiszy, Wiktoria Liberska najskuteczniejsza

Krzysztof Wypijewski
Sławomir Kowalski
W „Arenie Toruń” walczyli młodzi lekkoatleci do 18. i 20. roku życia. Stawką były medale halowych mistrzostw Polski.

Zmagania trwały trzy dni. Z dobrej strony zaprezentowali się przedstawiciele bydgoskich klubów, którzy wywalczyli łącznie 11 medali. Większość padło łupem pań.

Najskuteczniejsza okazała się Wiktoria Liberska z BKS Bydgoszcz, która zdobyła dwa krążki w kategorii do 20 lat: złoto w trójskoku (12.57) oraz brąz w skoku w dal (5.69). Ciekawostką jest fakt, że w obu przypadkach kolejną zawodniczkę wyprzedzała zaledwie o centymetr! Medal z najcenniejszego kruszcu Wiktoria Liberska wywalczyła w dniu 19. urodzin.

Na najwyższym stopniu podium stawali ponadto: Kinga Gacka z BKS w kat. U18 w biegu na 300 metrów (czas 39.18, nowy rekord życiowy) oraz Adrianna Sułek z Zawiszy w kat. U20 w pięcioboju (4059 punktów).

Srebrne krążki z Torunia przywieźli: Mateusz Różycki z BKS w kat. U18 w trójskoku (13.36 - rekord życiowy), Julia Ryczak z Zawiszy w kat. U20 w skoku o tyczce (3.90), Paulina Maciejewska z Zawiszy w kat. U18 w skoku o tyczce (3.40) oraz Patryk Sieradzki z Zawiszy w kat. U20 w biegu na 800 metrów (1:51.83 - rekord życiowy).

Na najniższym stopniu podium stawali: Nicole Kraska z BKS w kat. U20 w trójskoku (12.36 - rekord życiowy), Anna Pluschke z Zawiszy w kat. U20 w biegu na 200 metrów (25.35 - rekord życiowy) oraz Adrian Wojciechowski z Zawiszy w kat. U20 w biegu na 200 metrów (21.98 - rekord życiowy).

BKS zdobył łącznie 5 krążków (2-1-2) i w klasyfikacji medalowej zajął 3. miejsce. Zawisza był jedenasty (1-3-2).