Zainaugurowano rozgrywki II Polskiej Ligi Bilardowej. Do rywalizacji zgłosiły się 42. zespoły (o cztery więcej niż w ubiegłym roku), które podzielono na cztery grupy. W grupie I (10-drużynowej) występuje Maximus Bydgoszcz.
W dwumeczu rozegranym w klubie przy ul. Warszawskiej 25 nasz zespół w ligowym debiucie okazał się bardzo niegościnny, wygrywając obydwa spotkania z SKB Mrągowo po 4:0, za co otrzymał komplet ligowych punktów (6).
<!** reklama>
Kapitanem Maksimusa jest Bartosz Czapski - jego bilans małych punktów w dwóch pojedynkach, to 20:3. Na dorobek zespołu złożyły się też punkty Bartłomieja Wiatrowskiego (20:6), Piotra Światowego (20:6) i Igora Lulińskiego (20:8).
Inne wyniki grupy I: 8Bila Kościerzyna - Green Club Gdańsk 1:3 i 2:3, Ósma Bila Gdynia - Pool-Bilard Wejherowo 22:2 i 0:4, Xsonic.pl Arkadia Tczew - Arkadia Tczew 1:3 i 0:4, Fundacja Trefl Sopot - MOSiR Kętrzyn 2:2 i 1:3.
W 2. kolejce (9 marca): m.in. Arkadia Tczew - Maximus.