https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Biegi narciarskie. Finka Niskanen i Norweg Amundsen zwycięzcami biegu na 20 km techniką klasyczną. Liderzy Tour de Ski bez zmian

Mateusz Pietras
Opracowanie:
Finka Kerttu Niskanen i Norweg Harald Oestberg Amundsen triumfatorami piątego etapu Tour de Ski
Finka Kerttu Niskanen i Norweg Harald Oestberg Amundsen triumfatorami piątego etapu Tour de Ski PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER
Finka Kerttu Niskanen i Norweg Harald Oestberg Amundsen wygrali w szwajcarskim Davos rywalizację na 20 km techniką klasyczną, zaliczaną do cyklu Tour de Ski oraz Pucharu Świata w biegach narciarskich. Polacy nie startowali. W klasyfikacji generalnej TdS z bezpieczną przewagą prowadzą Amundsen oraz Amerykanka Jessie Diggins. Teraz zmagania przenoszą się do włoskiego Val di Fiemme. Tegoroczny cykl zakończy się w niedzielę.

Drugie pucharowe zwycięstwo w tym sezonie

Po rywalizacji w sprincie techniką klasyczną zawody odbyły się na dystansie 20 kilometrów techniką klasyczną. Zawodniczki i zawodnicy przystąpili do piątego etapu Tour de Ski.

Od początku na trasie w Davos panowały trudne warunki. Najlepiej w szwajcarskim Davos poradziła sobie medalistka olimpijska Kerttu Niskanen, dla której było to drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznym TdS. Finka minęła linię mety 0,8 s przed Amerykanką Rosie Brennan. Trzecie miejsce, ze stratą 8,7 s, zajęła inna narciarka z USA Jessie Diggins, która obroniła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Ski. Liderka Pucharu Świata prowadzi z przewagą 44 s nad drugą Niskanen. Po solidnym występie mistrzyni olimpijska w sprincie Szwedka Jonna Sundling awansowała na trzecią pozycję. Jej strata do Amerykanki wynosi 52 s.

Obrończyni tytułu Szwedka Frida Karlsson zajmuje piąte miejsce.

Zwiększenie przewagi lidera Pucharu Świata

W rywalizacji mężczyzn Norweg Harald Oestberg Amundsen był o pół sekundy szybszy od swojego rodaka Henrika Doennestada. Norweskie podium uzupełnił Martin Loewstroem Nyenget - 34,6 s straty. Tym samym 25-latek powetował sobie wczorajsze niepowodzenie.

Przewaga Skandynawa w TdS wynosi 1,39 nad drugim Donnestadem. Trzeci Nyenget ma taką samą stratę. Gorszy występ zanotował dotychczasowy wicelider cyklu Norweg Erik Valnes, który obecnie zajmuje siódmą lokatę.

Cykl Tour de Ski zakończy się w weekend w Val di Fiemme, gdzie odbędą się biegi na 15 km "klasykiem" i na 10 km techniką dowolną.

(PAP)

od 7 lat
Wideo

Magazyn GOL 24 - podsumowanie kolejki Ekstraklasy

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski